TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

TOBB'un, Ürgüp'te yaptıracağı okulun temeli törenle atıldı


05.02.2021 / Ürgüp NevşehirTürkiye Odalar ve Borsalar Birliğince (TOBB) Nevşehir'in Ürgüp ilçesine yaptırılacak 24 derslikli okulun temeli törenle atıldı. Törene TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel, AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Nikolaus Meyer-Landrut, Milletvekilleri, Belediye Başkanları, Oda/Borsa Başkanları katıldı.​

İnşaat sahasındaki hafriyat çalışmasını inceleyen TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, gazetecilere, inşaatın 2021 yılının son ayında tamamlanmasının hedeflendiğini belirterek, "Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği olarak, 81 ilde 81 okul projemiz vardı. Bu kapsamda arkadaşlarımız Ürgüp'e de okul istedi. Bu okulun temelini attık, yılsonunda da inşallah açılışını hep birlikte gerçekleştireceğiz" diye konuştu.

 

TOBB’un "81 ilde 81 Meslek Lisesi" projesi kapsamında Evka Mahallesi'ne inşa edilecek okulun  temel atma töreninde konuşan Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel, kentte yaklaşık 61 bin öğrencinin eğitim gördüğünü aktararak, şöyle dedi: "Bunların 38 bini ortaöğretim ve lise öğrencisi. Geleceğimizin teminatı olan öğrencilerimizin okuyacağı yeni okulların yapılması ülke olarak yapabileceğimiz yatırımların en önemlilerinden. TOBB'un yapmış olduğu faaliyetler içinde eğitime ayırmış olunan pay azımsanmayacak kadar fazla. Ürgüp'e kazandıracakları okulun hayırlı olmasını diliyoruz."

 

Programa katılan Avrupa Birliği (AB) Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Nikolaus Meyer-Landrut da konuşmasında en üst düzey yatırımın eğitim alanında yapılan çalışmalar olduğunu, TOBB'un bu alandaki uygulamalarını takdirle karşıladıklarını dile getirdi.

 

Tören, katılımcılara hediye takdimiyle sona erdi.

 

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA