TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Bakan Varank ile sanayicilerin sorunları istişare edildi


03.07.2020 / AnkaraTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ile Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın video konferans aracılığıyla katıldığı toplantıda Türk sanayisinin ve sanayicilerin sorunları ele alındı.​

Toplantıda konuşan TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, Bakan Varank’ın sanayiye verdiği öneme dikkat çekerek, “Milli teknoloji hamlesiyle ülkemizi bir üst lige çıkartma vizyonu, bu kritik dönemde bizlerin çalışma şevkini artırıyor. Geleceğe umutla bakmamızı sağlıyor” dedi.

 

Türkiye’nin prestij projesi haline gelen Türkiye’nin Otomobili Girişimin’de de Bakan Varank ile birlikte çalıştıklarını anımsatan Hisarcıklıoğlu, “Ülkemiz pek çok sıkıntıyla karşılaşmasına rağmen, bu projenin temel atma noktası gelmesinde, Sayın Bakanımızın sağladığı destek çok önemli ve değerliydi” ifadelerini kullandı.

 

Hükümetin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde aldığı önlemlerle, bu çalkantılı sürecin de geride kalmasını beklediklerini belirten Hisarcıklıoğlu, “Elbette burada, bizlere, özel sektöre de görev ve sorumluluk düşüyor. Üretim ve istihdam kapasitemizi mutlaka korumalıyız. Risklere değil, fırsatlara odaklanmalıyız. Enseyi karartmadan temkinli ama kararlı bir şekilde ilerlemeye devam etmeliyiz” dedi.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA