TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Hisarcıklıoğlu, ATO Yüksek İstişare Kurulu toplantısına katıldı


09.05.2020 / AnkaraTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, video konferans aracılığıyla düzenlenen Ankara Ticaret Odası (ATO) Yüksek İstişare Kurulu toplantısına katıldı.​
Hisarcıklıoğlu konuşmasında, ATO’nun doğru bir vizyonla hayata geçirdiği Yüksek İstişare Kurulu’nun bu süreçte ortak aklı ortaya koymak açısından önemli olduğunu söyledi. 

Pandemi sürecinde iş dünyası ile hükümet arasında köprü görevi üstlendiklerini ve iş dünyasının taleplerini hükümete ilettiklerini anlatan Hisarcıklıoğlu, bu taleplerin yüzde 95’inin hayata geçirildiğini bildirdi. 

Hisarcıklıoğlu, “Hükümetimizin iş dünyamızın sorunlarını çözmek için cansiperane çalıştığına şahidim. Çözüm odaklı çalışıyorlar. Bakanlarımıza sorunu iletir iletmez gece gündüz demeden hemen ‘nasıl çözeriz’e odaklanıyorlar” diye konuştu.

Hisarcıklıoğlu, TOBB öncülüğünde başlatılan Nefes Kredisi’ne tüm Oda ve Borsalar arasında en büyük kaynağı Ankara Ticaret Odası’nın sağladığını, ancak kredi kullanma konusunda Ankara’dan başvuru sayısının İstanbul’un gerisinde olduğunu kaydetti. 

Nefes Kredisi’ne Ankara’dan bin 138 işletmenin başvurduğunu ve 76 milyon TL kredi kullandığını bildiren Hisarcıklıoğlu, Halk Bankası’nın başlattığı Can Suyu Kredisi için de tüm Türkiye’de bulunan 530 bin şahıs şirketinin başvuruda bulunabileceğini ifade etti.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA