TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Çaycumalı yatırımcının gözü Filyos’da...


21.12.2019 / Çaycuma ZonguldakZonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Çaycuma Kampüsü, Çaycuma Ticaret ve Sanayi Odası Sosyal Hizmet Binası Açılışı’na katılan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, yüzde 90’ı tamamlanan Filyos Limanı’nın bitmesiyle bambaşka bir Çaycuma görüleceğini söyledi. Açılış sonrasında İlçenin istihdam ve İhracat sağlayan girişimcilerine de ödül verildi.​

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Çaycuma’da yaptığı konuşmada Vali Erdoğan Bektaş’a ve Rektör Prof. Dr. Mustafa Çufalı’ya teşekkür etti. Çaycuma’nın, gelişen sanayisiyle önemli bir yatırım merkezi haline gelmeye başladığını belirten Hisarcıklıoğlu, “Havaalanı var, OSB var. En büyük sanayi şirketleri listesinde (İSO İkinci 500) şirketiniz var. İnşallah Filyos Limanı da bitince o zaman bambaşka bir Çaycuma göreceğiz. Filyos Limanı’nın %90’ını tamamlanmış. Burası bitince 25 milyon ton elleçleme kapasitesiyle Türkiye’nin en büyük 3. limanı olacak. Sadece Batı Karadeniz’in değil, Orta Anadolu’nun da denize çıkış kapısı burası olacak. Çaycuma’nın gelişmesi ve kalkınması için çalışan Çaycuma TSO başkanıma, yönetim ve meclis üyelerimize, tüm çalışan kardeşlerime ve sizlere teşekkür ediyorum. Zekai kardeşim aynı zamanda Ankara’da benim mesai arkadaşım. TOBB Dilekleri İnceleme Komisyonu’nda birlikte çalışıyoruz. Çaycuma’yı Ankara’da en iyi şekilde temsil ediyor. Çaycuma TSO akredite Oda. Yani üyesine 5 yıldızlı hizmet sunuyor. Bu çağdaş vizyonu için Çaycuma TSO’muzu kutluyorum” dedi.

 

-Çaycuma eğitim yatırımları

 

Çaycuma TSO’nun eğitim yatırımlarıyla da ayrıca gurur duyduklarını belirten TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu şunları söyledi: “2013’te geldiğimde Odamızın yaptırmış olduğu fen lisesinin açmıştık. Bugün de yine Odamızın yeni bir eğitim tesisisin açılışını gerçekleştiriyoruz. Odamız ayrıca yerel değerlerimize de sahip çıkıyor. Çaycuma manda yoğurdunun coğrafi işaretli ürün olarak tescil edilmesi için başvuru yaptınız. Kutluyorum. İnşallah sizlerin bu gayreti ve çalışmalarıyla Çaycuma daha da zenginleşecek.”

 

TOBB ve Oda-Borsa camiası olarak, iş dünyasına destek vermek, işlerini kolaylaştırmak için çalıştıklarını bildiren Hisarcıklıoğlu, “Yaptığımız işlerden sadece birini anlatacağım vaktinizi almamak için.  Milli Eğitim Bakanlığımızla birlikte, mesleki eğitimde hep hayalini kurduğumuz bir işe başladık. Burada da önceki rektörümüz Mahmut Özer Hocamızla birlikte çalışıyoruz. Her ilde bir meslek lisesine, Odalarımız sahip çıkacak, burada söz sahibi olacak. Burada Çaycuma da bir okul alabilir. Bu yeni işbirliğimiz sayesinde, mesleki eğitimi tüm Türkiye’de en üst seviyeye çıkaracağız inşallah” diye konuştu.

 

 

 

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA