TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Hisarcıklıoğlu, Meclis Üyeleri ile biraraya geldi


20.12.2019 / AnkaraTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Meclis Üyeleri Bilgilendirme Semineri’ne katıldı. Hisarcıklıoğlu burada yaptığı konuşmada meclis üyelerinden birbirlerini ötekileştirmemelerini istedi.​
Hisarcıklıoğlu, demokrasinin en çok işlediği kurumun TOBB olduğunu, meclis üyelerinin atamayla değil seçimle göreve geldiğini vurgulayarak, “En zor seçimde bizimkidir. 4 yıl boyunca ekmek kavgası verdiğin rakibinden oy istemek en zor iştir” ifadelerini kullandı.

Bu işlerde para pul olmadığını ifade eden TOBB Başkanı, işlerinden, evlerinden ve arkadaşlarından fedakarlık ettiklerini söyledi.

Birlik ve beraberlik vurgusu yapan Hisarcıklıoğlu, “Sizden ricam birbirinizi ötekileştirmeyin. Siyasi görüşünden, mezhebinden, etnik kökeninden, farklı bir dini gruba üye olduğu için sakın ötekileştirmeyin. Farklılıkları kabullenmeliyiz. Birlikte rahmet ve bereket, ayrılıkta azap var. Sıkıntılı günlerde biraraya geliyoruz. Azıcık önümüz açıldığında herkes ayrı bir cumhuriyet oluyor. Birlik ve beraberliğinize sahip çıkın. Bu nasıl olacak. İstişare edeceğiz, tartışacağız ve ortak akılda buluşacağız. Bu hepimizin fikri olacak. Kuş alayıyla uçar. Tek başına göç eden bir kuş göremezsiniz. Hedefe varmak istiyorsanız birlikte hareket etmelisiniz” dedi.
 
Sıkıntılar olmasına rağmen gelecekten umutlu olduğunu belirten Hisarcıklıoğlu, tüccar ve sanayicinin asla umutsuz olamayacağını söyledi.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA