TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Ömer Faruk Günel’in vefatıyla ekonomi basını çok saygın bir ismini kaybetti


11.04.2013 / AnkaraEkonomi Muhabirleri Derneği’nin kurucusu, usta gazeteci Ömer Faruk Günel’in vefatı dolayısıyla bir mesaj yayımlayan TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Günel’in ekonomi basınının gelişmesine büyük katkılar verdiğini ve örnek alınacak bir meslek çizgisine sahip olduğunu belirtti.​ ​


Hisarcıklıoğlu mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Değerli gazeteci arkadaşımız Ömer Faruk Günel’in İstanbul’da geçirdiği kalp krizi sonrası vefat ettiği haberini büyük bir üzüntüyle öğrendik. 1987’de kurulan Ekonomi Muhabirleri Derneği kurucularından olan Ömer Faruk Günel’in, 1973’te başlayan gazetecilik yaşamı doğrusu, bütün genç meslektaşları için örnek alınacak bir çizgidir. Doğru ve tarafsız habercilik anlayışıyla halkımızın, özellikle de iş ve ekonomi dünyasının bilgilendirilmesi noktasında verdiği katkılar unutulmayacaktır.

Ekonominin, ülke gündemi içerisinde, her zaman üst sıralarda yer almasında, gazete sayfalarında daha fazla yer tutmasında Ömer Faruk Günel gibi değerli isimlerin büyük emekleri olmuştur. Günel’i hizmetleri nedeniyle her zaman saygıyla anacağız.

Türk iş dünyası adına, kendisine Yüce Allah’tan rahmet, ailesine ve ekonomi basını başta olmak üzere tüm medya camiasına başsağlığı diliyorum. Mekânı cennet olsun.”


Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA