TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

“Demokratik düzenin koruyucusu polis teşkilatı halkımızın gözbebeğidir”


10.04.2013 / AnkaraTürk Polis Teşkilatı’nın 168. kuruluş yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayımlayan TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, polislerin toplum güvenliğinin en temel öğesi olduğunu vurgulayarak, “Kanun ve kural hakim olacaksa polis bunun can damarıdır. Güvenliğimiz için canla başla fedakârca çalışan polislerimiz halkımızın gözünde her zaman özel bir yere sahiptir” diye konuştu.​ ​

 

Hisarcıklıoğlu mesajında şu görüşlere yer verdi:

“Demokratik düzenin kararlı koruyucusu Türk Polis Teşkilatı’nın 168. Kuruluş yıldönümünü gururla kutluyoruz. Polisimiz suç ve suçluyla mücadelede ve hepimizin huzur içinde yaşaması noktasında can siperane çalışmaktadır. Aslında herkesin polisi kendi vicdanıdır.
Ancak, toplum düzenini korumak için oluşturulan
Türk Polis Teşkilatı, vicdanı olmayanların karşısında her zaman dimdik durmaktadır.

Yasaların kendisine vermiş olduğu yetkiyi, yine yasalar çerçevesinde 168 yıldır başarıyla kullanan ve halkının haklı güvenini kazanan polisimizin, çağın ve teknolojinin getirdiği yeniliklerle donatılarak görev yapması, hepimiz için gurur vesilesidir.

Türkiye Cumhuriyeti’ni, içerden ve dışarıdan yıkmak ve Yüce Türk Milletini bölmek isteyenlere karşı, canlarını tereddüt etmeden feda eden şehitlerimizi bu vesileyle bir kez daha rahmetle anar, aziz hatıraları önünde saygıyla eğilir, şehitlerimizin yakınlarına,  kahraman gazilerimize aileleriyle birlikte sağlıklı bir hayat dilerim.

Türk iş dünyası adına, halkımızın güveni ve mutluluğu için çalışan Türk Polis Teşkilatı’na sevgi ve saygılarımı iletir, 168’inci kuruluş yıldönümünü can-ı gönülden tebrik ederim.”

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA