TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

​TOBB huzur, güven ve istikrarin önemine dikkat çekti


03.04.2013 / Ankara​ Mart ayında Medya Takip Ajansı Interpress’in yazılı basını kapsayan araştırmasına göre, ekonomi sayfalarında birlik, dernek ve odaların yaptığı açıklamalar içinde, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) yer aldığı 2 bin 425 haber ile ilk sırada yer aldı. ​


İki bine yakın ulusal, bölgesel ve yerel gazete ile derginin incelendiği araştırmada, TOBB’un Mart ayı boyunca çıkan haberlerinde, çözüm süreci, İsrail yakınlaşması, Türk Ticaret Kanunu’ndaki son düzenlemeler ve bankacılık sistemine yönelik açıklamalar ağırlıklı olarak konu edildi.

-Hisarcıklıoğlu: “Anadolu sermayesi ekonominin itici gücü”

Aynı araştırmada Mart ayında, TOBB’un Türk ekonomisinin itici gücü olan girişimci orta sınıf olarak Anadolu sermayesini gösterdiği haberlerin başta olduğu saptandı. Filistin ve İsrailli iş adamları arasında yaşanan anlaşmazlıkları çözecek Kudüs Uluslararası Tahkim Merkezi’nin başkanlığına seçilen TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun yaptığı çeşitli açıklamaların, ekonomi sayfalarında 700’e yakın haberde geniş bir şekilde yer aldığı belirlendi.

Bankaların ekonominin olmazsa olmaz unsuru olduğunu ve uygulamalarında daha vicdanlı olmaları gerektiğine dikkat çeken TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu'nun, Türk Ticaret Kanunu’nda yapılan değişikliklerin dünya ile uyum için büyük önem taşıdığı ve bu değişikliklerin yapılmasında TOBB’un öncülük ettiğine ilişkin açıklamaları, yayınlanan haberlerde en çok dikkat çeken konuların başında yer aldı.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA