TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Ankaralı kadın girişimcilerden Hisarcıklıoğlu’na ziyaret


01.04.2013 / AnkaraTOBB Ankara Kadın Girişimciler Kurulu Heyeti, İcra Kurulu Başkanı Birten Gökyay’ın önderliğinde TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nu ziyaret etti. Hisarcıklıoğlu, önümüzdeki dönemde gerçekleştirmeyi planladıkları projeler hakkında kendisine bilgi veren Ankaralı kadın girişimcilerden, yaptıkları faaliyetleri duyurmalarını ve genç kızlar için girişimcilik konusunda rol model olmalarını istedi.​ ​

 

Hisarcıklıoğlu’nu ziyaret eden TOBB Ankara Kadın Girişimciler Kurulu Heyeti’nde İcra Kurulu Başkanı Birten Gökyay’ın yanı sıra; Başkan Yardımcıları Nazlı Gülder Başar, Gökçe Pınar Çapanoğlu ve Ayşegül Çakmak Genç  ile Kurul Üyeleri Nuray Başar, Rukiye Handan Yorulmaz  ve Rengin Atılgan yer aldı. Görüşmede TOBB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Halim Mete de hazır bulundu.


TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, kadın girişimcilere verdiği öneme işaret ederken, konuk girişimcilere çalışmaları sırasında daha önce oda-borsa camiasında başkanlık görevlerine kadar yükselen Işınsu Kestelli ve Özlem Yemişçi ile görüş alışverişinde bulunmalarını önerdi. Hisarcıklıoğlu Ankara Kadın Girişimciler Kurulu üyelerine, Başkent’teki büyükelçilerin eşleriyle biraraya gelerek çalışmalarını tanıtmaları tavsiyesinde de bulundu. TOBB Başkanı, bu tür çalışmaların motivasyonu artırması açısından önem taşıdığını söyledi.


TOBB Ankara Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Birten Gökyay da yeni dönemde çok sayıda projeri olduğuna vurgu yaparken, Ankara’da kadın girişimcilere yönelik bir fuar düzenlemek istediklerinden de bahsetti. 6 İcra Komitesi toplantısı gerçekleştirdiklerini, iletişim, eğitim ve uluslar arası proje konularında gruplar oluşturduklarını anlatan Gökyay, Ankara Girişim Evi ve Atölyesi Projesi (Galeri Engürü) çalışmaları hakkında da detaylı bilgi verdi.


Gökyay, Ankara  Kalkınma Ajansı’nca 2011 Yılı Mali Destek Programları çerçevesinde desteklenen projenin, kadın girişimciliğinin gelişmesi açısından önemli bir adım olduğunu sözlerine ekledi.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA