TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

“İstiklal marşı, bağımsızlığından asla vazgeçmeyecek bir milletin kurtuluş destanıdır”


12.03.2013 / Ankaraİstiklal Marşı'nın kabulünün 92. Yıldönümü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayımlayan TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, İstiklal Marşı’nın, bir milletin yaşam ve kurtuluş mücadelesini anlatan ve tüm mazlum milletlere örnek olacak, gerçek bir özgürlük savaşı destanı olduğunu söyledi.​ ​Hisarcıklıoğlu mesajında şu görüşlere yer verdi:

“İstiklal Marşımızın kabulünün 92. Yıldönümünü büyük bir gururla idrak ediyoruz. Bu toprakların düşman işgalinden kurtuluşu ve cumhuriyetin kuruluşu başarı hikâyelerinin en büyüğüdür. Bu büyük destanı sözcükleriyle en güzel şekilde anlatan milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy, hem destanı yazanların, hem de bu güzel ülkeyi bugüne taşıyan çocuklarının hep sevgi ve saygısıyla, beğenisiyle anılmış, bu ülkenin gururu olmuştur.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği olarak bu övünç tablomuzu, kalıcı kılmak için Mehmet Akif Ersoy Şiir Külliyatı Safahat kitabını hazırladık ve Türkiye’nin her tarafından pek çok insana armağan ettik.

Duygularından damıtarak yazdığı İstiklal Marşı’nı en büyük eseri Safahat’a koymayan ve “O benim değil, milletimin eseridir” diyecek kadar tevazu ve erdem sahibi büyük şair Mehmet Akif Ersoy’u bugün bir kez daha saygı ve minnetle anıyoruz.

Bu topraklarda yazılan en son istiklal marşı bu olacaktır. Tıpkı Mehmet Akif gibi bütün milletimizin buna inancı ve geleceğin büyük güçlü Türkiye’sine inancı tamdır.

Bu duygu ve düşüncelerle, İstiklal Marşı'nın kabulünün 92. Yıldönümü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü’nü tebrik eder, aziz milletimize saygılarımı sunarım.”

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA