TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

​Türk özel sektörünün İsveç çıkarması


09.03.2013 / Ankara​ TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, 100’ü aşkın işadamından oluşan özel sektör heyeti ile birlikte, Cumhurbaşkanı Gül’ün İsveç ziyaretine eşlik edecek. Türk - İsveç İş Forumu ve çok sayıda toplantıya iştirak edecek işadamları, iki ülke arasındaki ticaretin artırılması için görüşmelerde bulunacaklar. ​


Türk iş dünyası, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün programı çerçevesinde İsveç’e çıkarma yapacak.

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu öncülüğündeki işadamları, İsveç’te yeni işbirlikleri ile ticari ve yatırım bağlantıları arayışında olacak.

10 Mart 2013 Pazar günü İsveç’e hareket edecek olan Hisarcıklıoğlu ve beraberindeki heyet 11 Mart 2013 günü Stockholm’de düzenlenecek ve Cumhurbaşkanı Gül ile İsveç Kralı Carl XVI. Gustaf’ın onurlandıracağı Türk-İsveç İş Forumu’na katılacak.

İş Forumu’nda açılış oturumunun ardından, ‘Yenilikçi İsveç’, ‘Türkiye’de İş Yapma Ortamı’ ve ‘Sürdürülebilir Enerji Çözümleri’ oturumları gerçekleştirilecek.

İsveç programı içerisinde düzenlenecek ‘sektörel toplantılar’ ise işadamlarını kendi sektörlerinin temsilcileriyle buluşturacak.

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu 12 Mart 2013 Salı günü Stockholm Üniversitesi Türk Araştırmaları Enstitüsü’nün açılışına katılırken, DTİK Avrupa Üyeleri ve İsveç’te yerleşik Türk girişimcilerle bir araya gelecek.

Cumhurbaşkanı Gül’ün İsveç seyahatine iş dünyasının yanı sıra Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, AB Bakanı Egemen Bağış ve Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu katılacak.

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu öncülüğündeki işadamı heyetinde ise; TOBB Yönetim Kurulu Üyeleri Mustafa Yardımcı, Çetin Osman Budak ve Arif Parmaksız ile TESK Başkanı Bendevi Palandöken, TİM Başkanvekili Mustafa Çıkrıkçıoğlu, MÜSİAD Genel Başkan Yardımcısı Ali Rıza Arslan ve TÜGİAD Başkanı Ali Yücelen’in de aralarında olduğu iş dünyasının çok sayıda seçkin ismi yer alacak.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA