TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

“Dünyanın güzelliği de, üretimin bereketi de kadınların elinde”


07.03.2013 / Ankara8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayımlayan TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, tüm insanlar için dünyayı daha doğru, daha güzel kılan kadınların, ekonominin ve üretimin de en önemli gücü olduğunu belirtti. Hisarcıklıoğlu “Kadınlarımızın gücü medeniyetimizin göstergesidir. Hepimizi yetiştiren, büyüten kadınlar, aslında hayatın yönetmeni oldukları gibi iş dünyasının da gerçek ortaklarıdır. Zenginliğe hızla ulaşmak istiyorsak kadın girişimcilerimizin sayısını artırmalıyız” diye konuştu.​ ​

 
Hisarcıklıoğlu mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Birleşmiş Milletler tarafından tanımlanan ve bütün dünyada kutlanan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü, 365 gün unutulmaması gereken bir sevginin sembolüdür. İnsan hakları temelinde bakıldığında, toplumun yarısını oluşturan, yaşama sevincinin kaynağı kadınlarımızın siyasi ve sosyal hayatın içerisinde aldığı payı artırmak hepimizin sorumluluğudur.

‘Gerekli özellikleri taşıyan evlat yetiştirmek, pek çok özelliği şahıslarında taşımalarına bağlıdır. Bu sebeple kadınlarımız, erkeklerden daha çok aydın, daha çok feyizli, daha fazla bilgin olmaya mecburdur’ diyen Ulu Önder Atatürk’ün sözlerine hak vermemek mümkün mü? Doğrusu kadınları ve çocukları en değerli varlıklar olarak gören bir kültürün mensupları olarak, onlara her zaman bu değeri hissettirmek, yaşatmak zorundayız.

Kadınlarımız annelik gibi en kutsal görevin sahipleriyken, ev düzeninin asıl yöneticileriyken, kimse sanmasın ki onlar iş dünyasında, ekonominin içinde ikinci planda kalacak.
İş dünyası adına her platformda söylediğim gibi, kadın girişimci sayımızı erkeklerin sayısına ulaştırmak, onları iş aleminin içinde başta yönetici ve girişimci pozisyonları olmak üzere daha fazla görebilmek hepimizin ortak isteği.
İşin aslı; kalkınmanın da, zenginleşmenin de, adaletin de yolu bu.

Bu duygu ve düşüncelerle, bütün kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü tebrik ediyor, saygı ve sevgilerimi iletiyorum. Dünyanın bütün çiçekleri onlara armağan olsun..”

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA