TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Hisarcıklıoğlu, Avrupa Komisyonu Üyesi Fule ile gündemdeki sorunları konuştu


04.02.2011 / Brüksel BelçikaTOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, Avrupa Komisyonu Genişleme ve Komşuluk Politikalarından sorumlu Üyesi Stefan Füle ile biraraya geldi. Brüksel’de, 4 Şubat 2011 tarihinde öğle yemeği şeklinde gerçekleşen görüşmede, Avrupa Komisyonu Eski Başkan Yardımcısı ve Genişleme Sorumlusu Günter Verheugen de iştirak etti. ​ ​
Görüşmede, başta Mısır ve Tunus olmak üzere, bölgesel gelişmeler, Türkiye-AB müzakere süreci ve geçen hafta sonuçlanan Geri Kabul Anlaşması, taşıma kotaları ve serbest ticaret anlaşmaları konuları gündeme geldi.
 
- TUMSIAD Brüksel Ofisine ziyaret
TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ayrıca, Türk Sanayici ve İşadamları Derneği  (TÜMSİAD)  Brüksel Temsilciliği’ni ziyaret etti.  Türkiye’nin Brüksel Başkonsolosu Mehmet Poray, Anttwerp Başkonsolosu Deniz Çakar da TÜMSİAD Brüksel Temsilciliği’nde hazır bulundu.
 
Ziyaret esnasında bir konuşma yapan Hisarcıklıoğlu, Türkiye’nin 1980’li yıllardan bugüne geçirdiği dönüşüm süreci hakkında bilgi vererek, yurt dışındaki girişimcilerimizin Dünya Türk İş Konseyi şemsiyesi altında örgütlenmesinin önemini vurguladı.  

 

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA