TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Hisarcıklıoğlu: “Malezya ile ikili ticaretimizi ve turizmde işbirliğini artırmalıyız”


02.02.2011 / ANKARA​ ​
TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, İslam Sanayi ve Ticaret Odaları’na (ICCI) üye olan Malezya’nın daha aktif bir şekilde çalışmasını umduklarını anlatırken, Turizm konusunda da birlikte çalışmalar yapmak gerektiğini vurguladı. Hisarcıklıoğlu, “Bu sene Türkiye’ye gelen turist sayısı yaklaşık 30 milyondu. Fakat bunun içinde Malezya’dan gelen turistlerin oranı oldukça azdı. Birbirimizi tanımalı ticaretimizi artırmalıyız.” ifadesini kullandı.
 
6 Mart’ta İstanbul’da başlayacak olan CACCI Konferansı’na Malezya’dan yüksek oranda bir katılım beklediklerini belirten Hisarcıklıoğlu, iki ülke arasında bir İş Forumu düzenlemek için de hazır olduklarını bildirdi. TOBB Başkanı, programa uygun olduğu takdirde tek ayaklı veya çift ayaklı olmak kaydıyla, Ankara- İstanbul’da bu formun gerçekleştirebileceğine değindi.

 

-Büyükelçi Anuar

 

 
Büyükelçi Dato’ Saıpul Anuar ise görüşmede, turizm konusunda birlikte çalışmak gerektiğine inandığını belirtirken Malezya’daki odalar birliği sistemi hakkında bilgi verdi. “Bizdeki sistem Türkiye’deki sistemden biraz farklıdır. Malezya Ulusal Sanayi ve Ticaret Odası 3 odanın birleşmesinden oluşmaktadır” diyen Anuar, ikili ticaretin artırılması konusunda da Hisarcıklıoğlu ile aynı görüşte olduğunu aktardı. Görüşmede Büyükelçilik Müsteşarı Nuryante Yazid da hazır bulundu.

 

 

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA