TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

“Türkiye, her zaman Afganistan’ın yanındadır”


12.12.2012 / AnkaraTOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, 7. İstanbul Forumu öncesinde, Afganistan Ticaret ve Sanayiler Odası Kıdemli Yönetim Kurulu Üyesi Azrakhsh Hafezi ile bir araya geldi. ​ ​

 

Hisarcıklıoğlu görüşmede, kendisini ağırlamaktan onur duyduğunu ve dost ülke Afganistan ile daha çok işbirliği yapmak istediklerini vurguladı.

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, Türkiye’nin her zaman Afganistan’ın yanında olduğunu ve Afganistan ile karşılıklı ticaret hacminin artması için çalışmalarını sürdürdüklerini belirtti.

Hisarcıklıoğlu, Kasım ayının son haftasında Afganistan’ın kamu ve özel sektör temsilcilerine verilen TIR eğitimiyle, Türkiye ve TOBB’un ulaştırma alanında tecrübesini Afganistanlı muhataplarına aktardığını belirtti.

Afganistan’da güvenlikle ilgili herhangi bir sorun olmadığını, medyada çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığını belirten Afganistan Ticaret ve Sanayiler Odası Kıdemli Yönetim Kurulu Üyesi Azrakhsh Hafezi de, Türk yatırımcılarını ve müteahhitlerini Afganistan’a davet etti.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA