TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Kayseri kış turizmiyle Davos olacak


30.11.2012 / KayseriKayseri Sanayi Odası tarafından organize edilen ‘Sanayi Odası 2012’ Ödül Töreni’ne katılan TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Kayseri’nin kış turizmi ile dünyanın yeni Davos’u olmaya aday olduğunu belirterek, destek istedi. Törene katılan Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç’tan Kayseri’nin ‘Davos’ hedefine tam destek geldi.​ ​

 

Sanayi Odası 2012 Ödül Töreni Kayseri Hilton Oteli’nde TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Kayseri Sanayi Odası Başkanı Mustafa Boydak’ın evsahipliğinde, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Ak Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, Kayseri Valisi Şerif Yılmaz, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, Kayseri Ticaret Odası Başkanı M. Asaf Mehmetbeyoğlu ile çok sayıda sanayici ve işadamının katılımıyla gerçekleştirildi.

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu ödül töreninde yaptığı konuşmada, Kayseri Sanayi Odası’nın Türkiye’nin kurumsallaşmış sanayi odalarından birisi olarak 46 yılı geride bıraktığını hatırlattı. Kayseri Sanayi Odası, Kayseri Ticaret Odası, Kayseri Ticaret Borsası ve Develi Ticaret Odası’nın 5 yıldızlı odalar arasında yer aldığını ifade eden Hisarcıklıoğlu, “5 yıldızlı otel ne anlama geliyorsa, bu odalarımızın durumu ve hizmeti de budur” dedi.

Bakan Hayati Yazıcı’ya özellikle Türk Ticaret Kanunu’na ilişkin çabalarından ve katkılarından ötürü teşekkür eden Hisarcıklıoğlu, “Türk Ticaret Kanunu değişmeden yürürlüğe girseydi, üzerinizde 6 milyar liralık yük vardı. Bunun mimarlarından Sayın Bakanımıza ve Sayın Mustafa Elitaş’a çok teşekkür ediyorum” ifadesini kullandı.

Yasada son değişiklikler yapılmasaydı ticaretle uğraşan herkesin hapishaneye uğrayacağını belirten Hisarcıklıoğlu, 18 tane hapis cezasının önüne geçildiğini anlattı. Bu değişikliklerin hazırlığını odaların yaptığını bildiren TOBB Başkanı, oda ve borsaların yaptığı işlerin önemine dikkat çekti.

The New York Times Gazetesi’nin dünyaca ünlü köşe yazarı Tom Friedman’ın geçtiğimiz gün TOBB’da konuğu olduğunu açıklayan Hisarcıklıoğlu şöyle konuştu: “Türkiye’yi nasıl gördüğünü sorunca bana şunu söyledi: Uzaydan gelen birisi olsam şöyle düşünürüm. Batıda yaşlanmış, hedefsiz ülkeler var. Doğusunda ve güneyinde ulus olma çabasında ülkeler. Türkiye bunların ortasında bir ada. Hedef koyuyor. İlerliyor. Dinamizmini kaybetmiyor. Friedman bana, müthiş bir girişimci ruha sahip olduğumuzu söyledi. Bu işin sırrı bu. Misafirim ol seni Kayseri’ye götüreyim dedim. Ne var orada? dedi. Kayseri kıraç arazi. Bir şey yok. 1000 fabrikası var. 190 bin kişiye iş veriliyor. Orada ticaretin de sanayinin de başkenti var dedim”

-Hisarcıklıoğlu, Bakan Kılıç’tan Erciyes’e destek istedi

Erzurum Kış Olimpiyatları için verilen desteği ve yapılanları öven Hisarcıklıoğlu Bakan Suat Kılıç’tan Erciyes Kış Turizmi için destek istedi. Kayseri’nin marka şehir olduğunu vurgulayan Hisarcıklıoğlu, “Kayseri kış turizminde Davos olmaya aday. Kış turizminin bütün öğeleri burada var” dedi. Bakan Kılıç’da konuşmasında Hisarcıklıoğlu’nun çağrısı için tam destek sözü verdi.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA