TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

​“Turizm demek para demektir”


24.11.2012 / Akçakoca / DüzceTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Akçakoca Ticaret ve Sanayi Odası tarafından düzenlenen “Akçakoca’ya Değer Katanlar Ödül Töreni”ne katıldı. ​

 

HABER FOTOĞRAFLARINI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

 

 TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, Akçakoca’nın önemli bir turizm kenti olduğunu belirterek, “Turizm demek para demektir” dedi.

Türkmenistan Cumhurbaşkanının daveti üzerine Türkmenistan’a gittiğini anlatan Hisarcıklıoğlu, burada Türk müteahhitlerinin ilk 10 ay içinde almış oldukları ihalelerin bedelinin 4.1 milyar dolar olduğunu öğrendiğini, bunun da Türkmenistan tarihinde bir rekor olduğunu söyledi.

TOBB’un Van’da yaptırdığı ilköğretim okulunun kundaklanmasından büyük üzüntü duyduğunu belirten TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, bunu yapan zihniyeti ve onları koruyanları lanetlediğini ifade etti.

TOBB olarak eğitime yardıma devam edeceklerini vurgulayan Hisarcıklıoğlu, bugüne kadar eğitime 75 milyon lira katkı yaptıklarını söyledi.

Türk Ticaret Kanunu’nda çok önemli değişiklikler yaptırdıklarını anlatan TOBB Başkanı, odalar ne iş yaparın en güzel cevabının bu çalışmaları olduğunu belirtti.

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, ortaklık kültürünün de altını çizdi. “Daha fazla kazanmak istiyorsanız ortaklık kültürüne dikkat etmemiz lazım” diyen Hisarcıklıoğlu, bunu becerebilmenin önemini vurguladı.

Konuşmaların ardından Akçakoca’da 2008-2011 yılları arasında en çok vergi veren üyelere ödülleri verildi.

 

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, ödül töreni öncesinde Akçakoca Belediye Başkanı Fikret Albayrak'ı da ziyaret etti.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA