TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Geleceğimizin başmimarı, öğretmenlerdir


23.11.2012 / Ankara24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımlayan TOBB Başkanı ve TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi (ETÜ) Mütevelli Heyet Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, öğretmenliğin yeryüzünün en onurlu mesleklerinden birisi olduğunu ifade ederek, “Çocuklarımızı geleceğe hazırlayan öğretmenlerimiz, yarının dünyasını oluşturan mimarlardır” dedi.​ ​

 

Hisarcıklıoğlu mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Bizler öğretmenlerimize, annemize babamıza gösterdiğimiz sevgi ve saygıyı göstermeyi öngören bir kültürle büyüdük. ‘Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum’ sözünü şiar edindik.
Milletleri kurtaranın, geleceğe hazırlayanın öğretmenler olduğunu duyarak, inanarak yaşadık.
Bir öğretmen nasılsa, sınıfının da öyle olduğunu düşündük, çocuklara nasıl tesir ettiklerini anladık ve onları önemsedik.
Doğrusu ne biz haksız çıktık, ne de bu konuda derin sözler ifade eden âlimler.

Şunu gördük ki öğretmenlerin eserleri, yetişmiş insanlardır. Bu ülkeyi yönetenlerdir, sanatçılardır, bilginlerdir, sporculardır, işadamlarıdır, işçidir, köylüdür, memurdur.
Kısaca, her şeyi şekillendiren temelde öğretmenlerimizin verdiği eğitimdir.

Bu anlayış içerisinde Türk iş dünyasının çatı kuruluşu olarak, 2004-2005 döneminde eğitim öğretime başlamak üzere TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi’ni kurduk.
Geleceğin liderlerini, yöneticilerini, topluma yön verecek isimleri yetiştirmenin derdine düştük.
Bu çabalar sonuç vermeye başladı ve mezunlarımız bizleri gururlandıran başarılara imza atmaya başladılar bile.

Ayrıca, Türkiye’nin her tarafındaki 365 oda ve borsamızla işbirliği halinde eğitim yardımlarımıza devam ediyoruz. Gücümüz yettiğince her bölgemize okullar inşa ederek, iş dünyasının eğitim konusundaki misyonunu yerine getirmeye çalışıyoruz.
Çünkü inanıyoruz ki, insanların en hayırlısı insanlara faydalı olandır.
Ve bundan da daha faydalı bir iş yok yeryüzünde.

Bu duygu ve düşüncelerle, kıymetli öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyor, eğitim camiamıza şükran ve saygılarımı sunuyorum.”

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA