TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

“Büyük Atatürk’ün ölümsüz emanetlerine hep beraber sahip çıkacağız”


09.11.2012 / AnkaraTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Ulu Önder Atatürk’ün vefatının 74. yıldönümü münasebetiyle bir mesaj yayımladı. Hisarcıklıoğlu mesajında, “Ulu Önder Atatürk’ün bize bıraktığı ve ülkemizi çağdaş medeniyetler yolunda zirveye doğru götürecek emanetleri daima koruyacak ve yaşatacağız” ifadesini kullandı.​ ​

 

Hisarcıklıoğlu’nun mesajı şöyle:

“Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) olarak, Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük devlet adamı Ulu Önder Atatürk'ü ebediyete uğurladığımız günün 74. yıldönümünde, O’nu saygıyla, minnetle ve şükranla bir kez daha anıyor, Türk iş dünyası adına ülkemize olan inancımızı, hizmet etme ve sahip çıkma kararlılığımızı yineliyoruz.

O’nun şu sözü bizlerin şiarı olmuştur; ‘Tüccar, Milletin emeği ve üretimini kıymetlendirmek için eline ve zekâsına emniyet edilen ve bu emniyete liyakat göstermesi gereken adamdır’

Bizler bu düsturla, Ata’mızın çizdiği yolda, güvenine layık olmak amacıyla başladığımız işleri elbirliğiyle hedefe ulaştıracağımıza yürekten inanıyoruz.

Ulu Önder Atatürk’ün bize bıraktığı ve ülkemizi çağdaş medeniyetler yolunda zirveye doğru götürecek emanetleri daima koruyacak ve yaşatacağız. Milletimizin çağdaş dünyada saygın bir yer edinebilmesi için, yorulmaksızın gayret etmek, çalışmak ve üretmekle sorumlu olduğumuzun bilincindeyiz.

O’nu anmanın, ancak O’nu yeterince anlayarak gerçekleşebileceğinin bilinciyle; ülkemizin bayrağını dünyanın her yerinde şerefle temsil etmek amacıyla çalışacağız.

Büyük camiamız, O’nun Türk hür teşebbüsüne gösterdiği güven, bizlere kazandırdığı umut ve enerji ile birlik ve beraberlik içerisinde büyümenin liderliğini yapmayı, zor olanı başarmayı kendisine kutsal bir görev addetmiş olarak, yüksek hatırası önünde saygıyla eğiliyor.”

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA