TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Hisarcıklıoğlu 60. yıl gururunu ATO’da meclis üyeleriyle paylaştı


16.10.2012 / AnkaraAnkara Ticaret Odası Meclis Toplantısı’nda TOBB’un kuruluşunun 60. Yılı dolayısıyla meclis üyelerine hitap ederek, birer plaket veren TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, “Türk özel sektörünün önünü açmak için durmaksızın çalışıyoruz” dedi. Hisarcıklıoğlu, Türk oda sisteminin dünyada örnek gösterilir noktaya geldiğini söyledi.​ ​

 

HABER FOTOĞRAFLARINI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

 

Hisarcıklıoğlu, ATO Meclis Toplantısı’nda başta ATO Meclis Başkanı Nuri Gürgür ve ATO Yönetim Kurulu Başkanı Salih Bezci olmak üzere meclis üyelerine ‘60’ıncı yıl’ plaketi ve TOBB tarafından hazırlanan Mehmet Akif Ersoy’un Safahat isimli eserini hediye etti. Hisarcıklıoğlu burada yaptığı konuşmada, “İnsanlar bayramlarını, yaş günlerini hep birarada aileleri ile kutlarlar. Bizler de bir aileyiz. TOBB 60 yıl önce 1500 üyeyle kuruldu. Bugün 1,5 milyon üyelik kocaman bir aileyiz” ifadesini kullandı.

 

TOBB’un 60 yılda geldiği noktadan bahseden Hisarcıklıoğlu, “Bugün TOBB’u hem yurt içinde hem yurt dışında bilmeyen yok. 365 oda ve borsamızda müthiş bir gelişme gösterdi. 10 sene önce TOBB Başkanı olduğumda sadece 5 odamız İngilizce konuşabiliyordu. Bugün sadece 10 odamız konuşamıyor. Odalarımızın gelmiş olduğu standart çok önemli. Bugün 129 oda ve borsamız minumum Avrupa’da odalar düzeyinde.  269 milyon dolar ihracattan 135 milyar dolarlara geldik. 60 yıl önceki toplam ihracatı bugün bir şirketimiz yapıyor” diye konuştu.

 

Geçtiğimiz günlerde Türkiye’ye gelen Kazakistan Cumhurbaşkanı Nazarbayev’in de oda sistemi konusunda kendilerini örnek aldıklarını bildirdiğini anlatan Hisarcıklıoğlu, “Şunu unutmayın iki günü birbirine eşit olan zarardadır. O halde her şeyde sürekli ileri gidiyor olmamız lazım” diye konuştu.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA