TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Hisarcıklıoğlu’ndan Sırbistan’a sanayi bölgeleri konusunda destek sözü


03.10.2012 / AnkaraTOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Sırbistan Devlet Bakanı Süleyman Ugljanin ve Sırbistan Ankara Büyükelçisi Dusan Spasojevic’e, sanayi bölgeleri konusunda destek sözü verirken, “Sırbistan’daki yatırım imkânlarını Türk işadamlarına anlatmak için çalışmalara hemen başlayabiliriz” dedi.​ ​

 

Sırbistan Devlet Bakanı Süleyman Ugljanin ve Sırbistan Ankara Büyükelçisi Dusan Spasojevic, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nu makamında ziyaret etti.

Söze, Ugljanin’i yeni görevinden dolayı tebrik ettiğini ve kendisini Ankara’da ağırlamaktan dolayı çok memnun olduğunu belirterek başlayan Hisarcıklıoğlu, Sırbistan’a AB müzakerelerinde başarılar diledi ve deneyimlerini paylaşmaya her zaman hazır olduklarının altını çizdi.

-“Sırbistan henüz keşfedilmedi”

Sırbistan’ın kalkınmış ve kalkınmakta olan bölgelerindeki farklı yatırım imkânlarının Türk iş dünyası tarafından henüz keşfedilmediğini vurgulayan Hisarcıklıoğlu: “İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Konya, Gaziantep, Denizli, Kayseri gibi büyük illerimizde Sırbistan’daki yatırım imkanlarını anlatalım ve işadamlarını yatırım yapmaya teşvik edelim. Çalışmalara hemen başlayalım.” şeklinde konuştu. 

Hisarcıklıoğlu, Sırbistan’daki, özellikle de Sancak Bölgesi’ndeki yatırım imkanlarını ve özelleştirme fırsatlarını tanıtan materyallerin, oda/borsalar aracılığıyla Türk işadamlarına duyurulmasının ve Türkiye’de ve Sırbistan’da KOBİ sahiplerini bir araya getiren bölgesel iş forumları düzenlemesinin son derece faydalı olacağını ifade etti.

-“OSB projeleri için desteğe hazırız”

TOBB Başkanı,“Sanayi Bölgeleri konusunda dünyada birinci sırada yer alıyoruz. Bu birikimimizi paylaşmaya ve sizin organize sanayi bölgesi kurma projenizin hayata geçmesine fayda sağlayacak her türlü desteği vermeye hazırız” diye konuştu.

Hisarcıklıoğlu’nun önerdiği somut projeleri duymaktan dolayı son derece memnun olduğunu belirten Ugljanin ise “Türkiye’den gelecek birkaç büyük yatırımcı, Sancak Bölgesi için bir dönüm noktası olabilir. Oldukça nitelikli işgücü var, verimli sektörler var, sadece yatırımcıya ihtiyaç duyuyoruz. Uzun dönemde hem biz hem de Türklerin çıkar sağlayacağından eminim ve buna hizmet etmek için Bakan olarak elimden geleni yapacağım” ifadesini kullandı.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA