TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

“Bayramı kana bulayan, analarımıza gözyaşı döktürenler bu kanın hesabını verirler”


21.08.2012 / AnkaraTOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, terörün bayramı kana buladığını belirterek, “Bunu gerçekleştirenler insanlığın düşmanıdır. Dökülen kanlar kimsenin yanına kâr kalmaz. ​ ​

 

Hiçbir aşağılık hesap, bu toprakların masum insanlarını birbirine düşman yapmaz. Herkes oynanan oyunun farkındadır. Bayram gününde anaların yüreğine evlat acısı düşüren, masum çocukları babasız bırakan katillerin hesabı da tarih önünde elbet görülür” dedi.

Hisarcıklıoğlu, Gaziantep’teki terör saldırısına ilişkin olarak yayımladığı mesajda şu ifadeleri kullandı: “Hakkari’de mayın patlaması sonucu iki askerimizin şehit olduğu, bir askerimizin de yaralandığı haberinin ardından, Gaziantep’de terör örgütü tarafından bomba yüklü aracın infilak ettirilmesiyle 9 kişinin hayatını kaybettiğini, 69 kişinin yaralandığını derin bir üzüntüyle öğrendik. Bunlar üzerine ‘kınamak’, ‘lanet yağdırmak’ gibi sözler dâhil, söylenecek herşey, aslında anlamını yitirmiştir.

Yüzyıllar boyu bu topraklarda kardeşçe, bir yumruk gibi birarada yaşayan insanları birbirine düşürmek için başvurulan bu aşağılık insanlık dışı terör eylemleri, hiçkimsenin şüphesi olmasın ki, hedefine ulaşamayacaktır. Eline silahı alıp, masum insanların kalbine kurşun sıkanların, tarihle hesabı çok ağırdır ve herkes yaptıklarıyla elbet bir gün yüzleşecektir.

Bu coğrafyanın insanları birdir ve beraberdir. Canlarını feda eden şehitlerimiz ölümsüzdür. Bu akan kan, silaha sarılanların insanlıklarının ve vicdanlarının ölümüdür. Türk iş dünyası adına, şehitlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine, yakınlarına ve aziz milletimize başsağlığı, yaralılarımıza da acil şifalar diliyorum.”

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA