TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

“Bayramı gerçekten yaşayanlar, dargınlığı unutup herkesle kucaklaşanlardır”


18.08.2012 / AnkaraRamazan Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımlayan TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, bayramların özünde kardeşlik, umut ve sevinç olduğuna işaret ederek, “İnsanların barıştığı, kardeşçe kucaklaştığı ve etrafındaki herkese el uzattığı bayramlar, bir ve beraber olmanın adıdır” diye konuştu.​ ​

 

Hisarcıklıoğlu mesajında şu görüşlere yer verdi: “Yaradan Yüce Allah’ın bahşettiği Mübarek Ramazan ayının ardından kavuştuğumuz bir bayramın daha sevinci ve heyecanı içerisindeyiz. Bu günlerde dargınlıklar unutulur. Herkes birbirine kardeşçe, dostça sarılır. İnsanlar birbirini ziyaret eder, hatır sorar. Yüzler güler. Yaşanan ne varsa yürekten paylaşılır.

İnsanlık adına, bundan daha güzel bir tablo olabilir mi?

Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V) bayramları; barış, kardeşlik ve sevinç günleri olarak anlatıyor. Komşusu açken tok yatamayan, insanların en hayırlısı olarak, insanlara faydalı olanı gösteren, kusurları affetmeyi, güzellikleri övmeyi tavsiye eden bir inancın mensupları için çok önemli fırsatlardır bayramlar. Zaman zaman unuttuğumuz erdemleri yeniden hatırlamak, kendi muhasebemizi yapmak için en uygun zamandır belki de.

Barışı ne kadar çoğaltabilir ve hayata yayabilirsek, dünya o kadar güzelleşecektir. Bu duygu ve düşüncelerle, Türk iş dünyası adına tüm halkımızın ve İslam âleminin Ramazan Bayramını en içten dileklerimle kutluyor, bu mübarek günlerin tüm insanlığa mutluluk ve huzur getirmesini temenni ediyorum.”

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA