TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Hisarcıklıoğlu, TİMKODER Genel Kurulu'na katıldı


30.06.2012 / AnkaraTesisat İnşaat Sanayi Malzemecileri Derneği'nin (TİMKODER) 17. Olağan Genel Kurul toplantısı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu'nun katılımıyla gerçekleştirildi.​ ​

 

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu burada yaptığı konuşmada, TİMKODER’in çalışmalarını yakından takip ettiğini belirterek, özellikle eğitim konusunda yaptıkları çalışmalardan dolayı kendilerini kutladığını söyledi.

TİMKODER’i kurarken tek amaçlarının birlik ve beraberliğin sağlanması olduğunu ifade eden Hisarcıklıoğlu, “Birlikte rahmet ve bereket ayrılıkta azap vardır. Kültürümüzdeki bu söz çerçevesinde Rüzgarlı Sokak, gerek derneği gerekse kooperatifini kurarak bu beraberliği sağladı. Bu birlikte hareket edebilme kültürü ile büyük işler yaptı” dedi.

1 Temmuz itibariyle Yeni Türk Ticaret Kanunu’nun devreye gireceğini hatırlatan TOBB Başkanı, kanunun bazı maddelerinin devrim niteliğinde olduğunu söyledi.

Hisarcıklıoğlu, değişmesini istedikleri maddeleri, TOBB olarak son dönemde Bakanlar ile 30 saate yakın süren toplantılarda anlattıklarını ve itiraz ettikleri maddelerin değiştirildiğini, bunda gerek iktidar gerekse ana muhalefet partisinin çok büyük katkısı olduğunu ifade etti.

Karşılıksız çek sayısının bu yılın ilk beş ayında yüzde 58 arttığını belirten Hisarcıklıoğlu, bunun sebebinin hapis cezasının kalkması ve piyasa sıkışması olduğunu söyledi.

Türkiye büyüyor, inşaat sektörü büyüyor diyen Hisarcıklıoğlu, “Bu sektörde yiyecek çok ekmek var. Aklı başında hareket etmemiz lazım. 2012 yılının ilk çeyreğinde konut satışındaki artış yüzde 5,5. Yapı ruhsat izni sayısında ise yüzde 20 oranında artış var. Önümüzdeki dönemde cirolarımızı yüzde 20 artırabilmek için imkan var” dedi.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA