TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

“2023 yılı hedeflerine ulaşmamızda, denizciliğin katkısı büyük olacak”


30.06.2012 / Ankara1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımlayan TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, “Dünya medeniyetinde ve ekonomisinde söz sahibi bir Türkiye, denizcilik alanında da büyük başarılara imza atmak zorundadır. İnsan kaynağımız da teknolojimiz de bunu gerçekleştirmeye fazlasıyla yeter” dedi.​ ​

 

Hisarcıklıoğlu mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Kıyılarımız ve limanlarımız arasındaki ticari denizcilik haklarımızı tescillediğimiz, 1 Temmuz 1926’da yürürlüğe giren Kabotaj Kanunu’nun yıldönümünü büyük bir gurur ve sevinçle kutluyoruz. Kabotaj Kanunu Türk denizciliğinin gelişmesi açısından fevkalade önem taşımakta.

Şu bir gerçek ki; Türk denizcilik sektörü hem taşımacılık, hem de gemi inşa alanlarında önemli başarılara imza atmakta. Bu başarıların artarak devam etmesi, bizim gelecekle ilgili hayallerimizin gerçekleşmesi için olmazsa olmazlarımızdandır.

 Dolayısıyla, hem gemi inşa sanayini, hem deniz taşımacılığını, hem de limanlarımızı genişletmeye ve büyütmeye mecburuz. Cumhuriyetimizin 100.yılını kutlayacağımız 2023 yılı için çizdiğimiz hedeflere ulaşmamızda, denizciliğin payı göz ardı edilemeyecek kadar büyük olacak.

Bu duygu ve düşüncelerle, Türk özel sektörü adına denizcilerimizin ve halkımızın 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı'nı kutlar, saygı ve sevgilerimi iletirim.”

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA