TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

“Ne yüreklerimiz, ne fikirlerimiz teröre teslim olur”


27.06.2012 / AnkaraTOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, dün Trabzon’da, bugün de Siirt’in Eruh İlçesi’nde meydana gelen terör saldırılarına ilişkin yaptığı açıklamada, “Ne yüreklerimiz ne de fikirlerimiz teröre teslim olur. Silahtan ve kandan medet umanlar bunu iyi bilsin. Onların yanına kalan, insanlık tarihine kanlı eylemleriyle, utançlarıyla çizilen resimleri olacak” dedi.​ ​

 

Hisarcıklıoğlu açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

“Dün Trabzon’un Düzköy ilçesinde meydana gelen saldırıda yaralanan askerlerimizin ardından, bugün de Siirt’in Eruh İlçesi Gedikkaşar Mevkii’nde, askeri birliğe pusu kurarak, ağır silahlarla saldıran PKK'lı teröristlerle çıkan çatışmada 4 askerimizin şehit olduğu haberini büyük bir üzüntüyle öğrendik.

Mehmetçiklerimize yapılan bu saldırıları gerçekleştirenlere 74 milyon, senelerdir haykırıyor: Bu ülkenin birliği ve beraberliği bozulmaz. Terörle, silahla bu ülkenin insanlarını bağlayan harcı çözemezsiniz. Çünkü bu ülkenin insanları birbirlerine sevgiyle bağlıdır. Bunu eritecek, yok edecek bir silah yoktur.

İnsanlığın en temel hakkı olan yaşama hakkına göz diken, vatani görevlerini yerine getiren kahraman askerlerimize kurşun sıkan ellere ve onlara destek verenlere sözümüz budur. Bu Millet sizin oyununuzu senelerdir bozmuştur. Yine bozacaktır. Bizim kardeşliğimiz, birlik ve beraberliğimiz; karanlık, çirkin emelleri, masum yüreklere atılan kurşunlarla birlikte tarihe gömecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle, Türk iş dünyası adına hain saldırıda şehit olan askerlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına ve yüce milletimize başsağlığı, yaralılarımıza da acil şifalar diliyorum.”

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA