TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Brezilya ile çifte vergilendirmeyi önleme anlaşması yolda


31.05.2012 / İstanbulTOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, İstanbul’da Brezilya Devlet Başkanı Yardımcısı Michel Temer ile görüştü. Hisarcıklıoğlu, Temer’e serbest ticaret anlaşması istediklerini anlatırken, Michel Temer de çifte vergilendirmeyi önleme anlaşmasının yakında senatodan geçip yürürlüğe gireceği haberini verdi.​ ​

 

TOBB Başkanı, Temer ile görüşmesinde Brezilya’nın Amerika kıtasında, Türkiye’nin de kendi bölgesinde yükselen güçler olduğunu belirterek, “İş adamı olarak rahatsız olduğum şey iki ülke arasındaki ticaretin yok denecek kadar az olması” diye konuştu.
Türkiye’nin 135 milyar dolar ihracat yaptığını ancak iki ülkenin birbirini yeterince tanımadığını ifade eden Hisarcıklıoğlu, ilişkilerin geliştirilmesi açısından serbest ticaret anlaşmasına ihtiyaç olduğunu dile getirdi.

- Brezilya Devlet Başkanı Yardımcısı Temer

Brezilya Devlet Başkanı Yardımcısı Michel Temer ise görüşmede, son 7-8 senedir Türkiye ve Brezilya sıkı ilişkiler içine girdiğine dikkat çekerek, “Son 3 senede 2 Brezilya Devlet başkanı Türkiye’ye geldi. 2010’da Başbakan Sn Recep Tayyip Erdoğan geldi. Önümüzdeki ay tekrar gelecek” dedi.

Brezilya’dan Türkiye’ye 91 bini aşkın turist geldiğini ifade eden Temer, “Sadece ekonomik değil politik alanda da 2 ülke işbirliği yapıyor. Medeniyetler İttifak’ına katılan tek Latin ülkesi Brezilya oldu” diye konuştu. Temer, çifte vergilendirmeyi önleme anlaşmasının yakında senatodan geçip yürürlüğe gireceğini, iki ülke işadamlarının yatırımları açısından bunun büyük önem taşıdığını kaydetti.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA