TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Revensburg Sanayi ve Ticaret Odası’ndan TOBB’a ziyaret


17.05.2012 / AnkaraRevensburg Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Peter Esser başkanlığında 15 kişiden oluşan Alman işadamları heyeti TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nu ziyaret etti.​ ​

 

Görüşmede konuk heyete TOBB’un yapısı ve çalışmalarına ilişkin değerlendirmelerde bulunan TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, Almanya’ya dönük faaliyetler hakkında da bilgi verdi. Almanya ile yakın ilişkilere sahip olduklarını anlatan Hisarcıklıoğlu, “Alman Odalar Birliği Başkanı Sayın Prof. Dr. Driftmann ve Köln Odası Başkanı Paul Bauwens Adenauer yakın dostum, Saarland Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı ile de Eurochambres’da birlikte çalışıyoruz. TAİK’i yeniden faal hale getirmeliyiz. Alman ve Türk işadamlarının sorunlarını ifade edebilecekleri bir platform olmalı. Almanya Türkiye’nin en önemli ticaret partneridir. Türkiye’de nereye giderseniz gidin bir Alman dostu mutlaka bulursunuz” dedi.

-Vize engeli

Almanya ile iş yapmak istediklerini ancak vize sorununun engel oluşturduğunu ifade eden TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, “Birlikte ticaretimizi daha ileriye götürmek için bu engelleri kaldırmalıyız, birlikte üçüncü ülkelerde iş yapabiliriz. Sizde bilgi ve para var, bizde ise girişimci ruh ve cesaret. Ayrıca Ortadoğu ülkelerini en iyi tanıyan biziz, birlikte çalışmalıyız” diye konuştu.

Revensburg Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Peter Esser ise ziyaretleri kapsamında İstanbul ve Ankara’da çok önemli temaslar yaptıklarını ve Türkiye’nin büyüyen gücünü daha net görme fırsatı elde ettiklerini vurguladı. Esser, “Almanya’daki en önemli problem nitelikli iş gücü, birlikte bu alanda çalışabiliriz dedi.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA