TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Hisarcıklıoğlu’ndan Aksaray Valisi Alimoğlu ve Belediye Başkanı Palta’ya ziyaret


04.01.2011 / AksarayAksaray Ticaret ve Sanayi Odası tarafından düzenlenen ödül törenine ve çeşitli programlara katılmak üzere Aksaray’a giden TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Vali Orhan Alimoğlu ve Belediye Başkanı Nevzat Palta’yı ziyaret etti. ​ ​
 
Ülkenin kalkınması ve zenginleşmesinin özel sektörün desteklenmesiyle olacağını söyleyen Hisarcıklıoğlu, “Birlikte rahmet, ayrılıkta azap vardır” sözünü hatırlatarak, bu sözün somut örneğinin Aksaray’da yaşandığını dile getirdi.

 

 
Hisarcıklıoğlu, Vali Alimoğlu'nu ziyaretinde Aksaray'ın büyük bir gelişme gösterdiğini kaydederken, “Valimize özel sektör ve odalarımıza verdiği destekten dolayı teşekkür ediyoruz'' dedi. Hisarcıklıoğlu, Alimoğlu'na kamu ve özel sektöre desteklerinden dolayı teşekkür plaketi verdi.

 
 

Vali Alimoğlu da, Hisarcıklıoğlu'nun valiliği ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek teşekkür etti. Aksaray'da bütün kurum ve kuruluşların birlikte hareket ettiğini ifade eden Alimoğlu, ''Her konuda başta vekillerimiz olmak üzere hep beraber Aksaray için yapılması gerekenleri istişare içinde yapmaya gayret ediyoruz'' dedi.

 
 
-Aksaray Belediye Başkanı Palta’ya ziyaret
 
 
Daha sonra Aksaray Belediye Başkanı Nevzat Palta'yı ziyaret eden Hisarcıklıoğlu, burada yaptığı konuşmada, Aksaray'ın son dönemde kendi kabuğunu yırtan Türkiye'de örnek şehirlerden bir tanesi olduğunu söyledi. ''Birlikte rahmet, ayrılıkta azap vardır'' atasözünü hatırlatan Hisarcıklıoğlu, şunları kaydetti:
 
''Kültürümüzden gelen bu sözün çok somut örneğini Aksaray'da yaşıyoruz. Sayın Valimiz, Belediye başkanımız özel sektöre, girişimciye yatırımcıya büyük destek veriyor. Aksaray zenginleşecekse girişimcisi sayısını artırmayla, girişimcisini daha ileri götürmekle zenginleşir. Bu noktada da yaptıkları katkılardan dolayı Valimize ve Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum.''
 
 
Belediye Başkanı Nevzat Palta ise Aksaray'ın 7-8 yıl içinde Hükümetin katkılarıyla büyük bir gelişim gösterdiğini belirtti.
 
Palta, ziyarette Hisarcıklıoğlu'na el dokuması kilim hediye etti.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA