TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Ulaştırma ve Lojistik Meclisi, Meclis Başkanlık seçimi için bir araya geldi


21.02.2024 / Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Türkiye Ulaştırma ve Lojistik Meclisi, TOBB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Tamer Kıran ile TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cihat Lokmanoğlu’nun katılımı ile Meclis Başkanlık Divanını seçmek üzere İstanbul’da gerçekleştirildi.​​

Özel sektör ve sivil toplum kuruluşlarının üst düzey temsilcilerinin katılımı ile gerçekleştirilen toplantıda; Meclis Başkanlığına UND Yönetim Kurulu Başkanı Şerafettin Aras, Meclis Başkan Yardımcılığına ise UTİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Bilgehan Engin oybirliği ile seçildi.

TOBB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Tamer Kıran gerçekleştirdiği açılış konuşmasında, sektör meclisine yeni dönemde görev almak üzere birçok yeni üyenin katıldığını ifade etti. Kıran ayrıca; sektör sorunlarının ilgili kamu kurum ve kuruluşlarına ulaştırılarak çözüm sağlamaya çalıştıklarını belirterek bir önceki dönemde Meclis adına önemli çalışmalar yürüten başkanlık divanına emekleri sektör meclisi için yapmış olduğu çalışmalardan dolayı teşekkürlerini iletti. 

TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cihat Lokmanoğlu ise; sektör meclislerinin kuruluş amacı ve çalışma esaslarını, meclislerin kamu ile işbirliği içinde çalışan bir platform olduğunu dile getirdi.

Türkiye Ulaştırma ve Lojistik Meclisi Başkanlık Divanı seçiminin ardından sektörün genel değerlendirmesi yapılarak yeni dönemdeki çalışma konuları hakkında istişarelerde bulunuldu.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA