TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

TOBB GGK Doğu Anadolu Bölge Toplantısı Yapıldı


09.02.2024 / TOBB Genç Girişimciler Kurulu Doğu Anadolu Bölge Toplantısı’nın ilki, bölge il başkanlarının katılımları ile Van Ticaret ve Sanayi Odası ev sahipliğinde 9 Şubat 2024 tarihinde gerçekleştirildi.​​

Program öncesinde, Van Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Cengiz Aras’ın da katılımları ile Bak Hele Bak Yusuf Konak Kahvaltı Evine gidilerek patentli Van Kahvaltısı yapılarak, coğrafi işaretli ürünlerin tadına bakıldı.

 

Sonrasında, heyet tarafından Van Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Necdet Takva makamında ziyaret edildi. Yönetim Kurulu Başkanı Takva, dezavantajlı bir bölgede bulunduklarını, kurtuluşun ticaretten geçtiğini belirtti. Kendi şehrimizdeki girişimci sayısının artırılması için çalışmanın önemine değinen Takva, girişimcilerinin işinin fark yaratmak, insanlara istihdam sağlamak olduğunu söylemiştir. İşletme ağlarının kurulmasının da önemine dikkat çeken Van TSO Başkanı, girişimcilik ekosisteminin geliştirilmesi gerektiğini önemle dile getirdi.

 

Makam ziyaretinin ardından, Bölge Toplantısına geçildi.

 

Van Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Necdet Takva, TOBB Doğu Anadolu Genç Girişimciler Kurulu Bölge Toplantısı’na hoş geldiniz diyerek, TOBB Genç ve Kadın Girişimciler Kurulu’nu kuran, her daim destekleriyle girişimcilere ve kurulların bu yolda güvenle yürümesini sağlayan TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu'na ve TOBB Van Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Ümit Can Sari, TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Semra Odabaşı ile Kurul üyelerine teşekkürlerini iletti.

 

TOBB Van GGK Başkanı Ümit Can Sari, İl Başkanlarına katılımları için teşekkür ederek, birlikte güzel çalışmalar yapılacağına olan inancını dile getirdi. TOBB Van KGK Başkanı Semra Odabaşı ise, bölgede yapılacak çalışmaların Kadın ve Genç Girişimci Kurulları ile birlikte yapılmasının kıymetli olduğu belirtti.  Güçlü ticaret ile sınırların kalkacağını, sınır ötesi ticaretin başlayacağını söyleyen Odabaşı, kalkınmanın önemine değindi. Toplantının bu bölümüne katılan, TOBB Van GGK Üyeleri ile Doğu Anadolu İl Başkaları akıllarındaki soruları TOBB Girişimcilik Müdürlüğü temsilcisine ileterek, karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu.

 

Toplantının son bölümünde ise, TOBB Van GGK Başkanı Ümit Can Sari başkanlığında Doğu Anadolu Bölge Toplantısına geçildi. Sari, bu ilk toplantının Van ilinde yapılmasından dolayı duyduğu memnuniyeti ifade ederek, bölge toplantılarının işbirliği ve güç birliği için önemli olduğunu belirtti. İl başkanları da kendi bölgeleri hakkında bilgi verirken, kurullarının faaliyetleri ve projeleri hakkında açıklamada bulundular.

 

Bahse konu toplantıya; TOBB Van Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Ümit Can Sari ve Kurul üyeleri, TOBB Kars Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Ferhat Hayri Şur, TOBB Iğdır Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Uğur Artantaş, TOBB Ardahan Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Emin Avşar, TOBB Tunceli Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Haydar Oduncu, TOBB Muş Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Kerem Yıldırım, TOBB Erzincan Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Muhammed İkbal Sökmen, TOBB Hakkari Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Bekir Aşan, TOBB Bingöl Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Ahmet Şenozat ve TOBB Bitlis Genç Girişimciler Kurulu Üyesi Kubilay Ayyıldız katılım sağladı.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA