TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Kâğıt ve Kağıt Ürünleri Sanayi Meclisi Güncel Konu Başlıklarını İstişare Etti


13.09.2023 / Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Türkiye Kağıt ve Kağıt Ürünleri Sanayi Meclisi; TOBB Yönetim Kurulu Üyeleri Engin Yeşil, Zeki Kıvanç ve Meclis Başkanı Erdal Sükan başkanlığında, sektör ve kamu temsilcilerinin katılımıyla bir araya geldi.​

TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Engin Yeşil yaptığı açılış konuşmasında; ekonomide yaşanan gelişmeler ve hammadde bulma konusunda yaşanan olumsuzluklardan dolayı sektörün zorluklarla karşı karşıya kaldığının farkında olduklarını, gündemdeki konulara dair ilgili tüm Bakanlıklarla görüşmeler yapıldığını aktardı. Kimyasalların Kaydı, Değerlendirilmesi, İzni ve Kısıtlanması Hakkında Yönetmelik (KKDİK) konusuna da değinen Yeşil, Meclis Üyeleri’ne de yaptıkları çalışmalardan dolayı şükranlarını sunarak açılış konuşmasını sonlandırdı.  

 

TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Zeki Kıvanç ise Avrupa Yeşil Mutabakat konusunda bilgiler vererek açılış konuşmasına başladı. Kıvanç, atık ithalatındaki kota miktarının kaldırılmasına ilişkin talepler başta olmak üzere diğer sektörel taleplerin başta Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı olmak üzere ilgili Bakanlıklara aktarıldığının bilgisini vererek konuşmasını sonlandırdı.

 

Meclis Başkanı Erdal Sükan ise; sektörün genel durumu hakkında bilgilendirme yaparak, sektörel verileri Meclis Üyeleri ile paylaştı. Atık Sevkiyat Tüzüğü konusuna da değinen Sükan, Yeşil Dönüşüm ile ilgili gelişmelerden de bahsetti.

 

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ve Ticaret Bakanlığı yetkilileri ile KKDİK Yönetmeliği ve atık ithalatı kota miktarı hakkında istişareler yapılan toplantı; Meclis Danışmanı Sedef Zaimoğlu’nun; son dönemde yaşanan gelişmeleri, Meclis adına katılım sağlanan toplantıları, “Avrupa Yeşil Mutabakat” ve “Türkiye ETS kurulumu” süreçleri hakkında gelinen son durumu hakkında kapsamlı bilgiler içeren sunumu ile sonlandırıldı.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA