TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Teknoloji Buluşmaları, Eskişehir’de gerçekleştirildi


24.05.2023 / Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Türkiye Teknoloji Buluşmaları, TOBB himayesinde, E-ticaret Merkezi ve Teknolojide Kadın Derneği (Wtech) işbirliğinde Eskişehir’de gerçekleştirildi. ​
Eskişehir Sanayi Odası, Eskişehir Ticaret Odası ve Eskişehir Ticaret Borsası’nın destekleri ile yapılan Türkiye’nin en etkili etkinlik zincirinin bu yılki ana konusu ‘Dijital İşler’ oldu.

TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Eskişehir Ticaret Borsası Başkanı Ömer Zeydan açılış konuşmasında dijitalleşmenin önemine değinerek, dijitalleşmeye yatırım yapan firmaların bir adım daha öne çıktığını söyledi. 

TOBB’un dijitalleşmeye önem verdiğini ve bu yönde çokça çalışma yürüttüğünü belirten Zeydan, bu kapsamda Akıllı KOBİ dijital dönüşüm platformunu oluşturarak, E-ticaret sitelerine güven damgası verdiklerini ifade etti.

Eskişehir Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Celalettin Kesikbaş da “Teknolojik devrimle birlikte ortaya çıkan gelişmelere ve yeni mesleklere başkaldırmak yerine, zamanın ruhunu yakalayacak, dönüşümün gerektirdiği beceriye sahip bireyler yetiştirmek gerekmektedir. Bu da ancak dijital dönüşüme entegre olmuş bir eğitim sistemiyle ve insan kaynakları politikasıyla sağlanabilecektir.” dedi.

Eskişehir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyesi Emre Demir ise küresel e-ticaret hacminin 2023 yılında 7 trilyon dolara ulaşmasının beklendiğini belirterek, e-ticaretin payının her geçen gün arttığını söyledi. ETO’nun üyelerinin e-ticaretini geliştirmek için projeler sürdürdüğünü belirten Demir, Eskişehir E-ticaret Merkezi’ni kurduklarını dile getirdi.

87’ncisi gerçekleştirilen etkinlik kapsamında 25 konuşmacı, 4 panelde e-Ticaret ve e-İhracat, dijitalleşme, metaverse, NFT, blockchain gibi konu başlıkları altında sunumlar gerçekleştirdi.


Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA