TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Züccaciye Meclisi toplandı


24.05.2023 / AnkaraTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Türkiye Züccaciye Meclisi Toplantısı; TOBB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Kopuz’un katılımı ile Meclis Başkanı Murat Kolbaşı başkanlığında özel sektör ve sivil toplum kuruluşlarının üst düzey temsilcilerinin yoğun ilgisi ile video konferans yöntemiyle gerçekleştirildi. ​

TOBB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Kopuz; 6 Şubat 2023 tarihinde gerçekleşen deprem sonrasında ülke olarak büyük bir sınavdan geçildiğini, el birliği ile yaraların sarılmaya çalışıldığını belirterek TOBB’un başlattığı Konut Seferberliği kampanyası hakkında bilgilendirmede bulundu. “El Verin Ev Yapalım” sloganıyla başlayan kampanya detaylarını anlatan Kopuz, Meclis Üyelerinin destek ve katkıları ile kampanyanın daha geniş kitlelere ulaşacağını ifade etti.

 

Toplantıda, Ticaret Bakanlığı Uluslararası Anlaşmalar ve AB Genel Müdürlüğü AB Tek Pazar ve Yeşil Mutabakatı Dairesi Başkanı Gülizar Yavaş tarafından Avrupa Yeşil Mutabakatı süreci hakkında bilgilendirme sunumu gerçekleştirildi.

 

Toplantıda ayrıca; Meclis bünyesinde yer alan ve deprem bölgesinde bulunan firmaların talepleri istişare edildi.

 

Toplantı Meclis Üyesi Derneklerin faaliyetleri hakkında yapılan bilgilendirme ile son buldu.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA