TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

TOBB ETÜ mezunları buluştu


15.04.2023 / AnkaraTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi (TOBB ETÜ) Mezunlar Derneği tarafından organize edilen geleneksel iftar yemeği, mezunları bir araya getirdi.​
İftar yemeğine katılan TOBB Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Faik Yavuz yaptığı konuşmada deprem felaketine atıfta bulunarak, “Malumunuz Kahramanmaraş merkezli iki büyük deprem yaşadık. 50 binden fazla canımızı kaybettik. Ailemizin bir parçası olan, Psikoloji bölümü öğrencimiz Beste Kavlak da bu felakette Hatay’da vefat etti. Birçok mezunumuz ve yakınları da bu felaketten etkilendi. Kaybettiğimiz tüm canlara Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır diliyorum” ifadesini kullandı.

TOBB ETÜ’de yapılan yardım faaliyetlerinde öğrencilerin ve mezunların ortak çalışmalarda bulunduğunu ifade eden Yavuz, depremin ilk gününden itibaren camia olarak seferber olduklarını anlattı. Faik Yavuz, “TOBB ailesi olarak deprem bölgelerinde “El Verin Ev Yapalım” ismiyle konut seferberliği kampanyası başlattık. Kampanyamıza siz değerli mezunlarımızdan da destek bekliyoruz. Sizlerde, ister bir konut, ister bir tuğla karşılığında katkıda bulunabilirsiniz” dedi.

TOBB ETÜ’nün kuruluş süreci ve bugünlere gelişi konuşunda bilgi veren Yavuz şunları söyledi: “Gençlik yenilik demek. Gençlik değişim demek. Gençlik enerji demek. Gençlik yepyeni ufuklar demek. Ben gençliğe çok inanan bir insanım. Gençlik gelecek değildir, bugündür. Benden daha iyi bilgisayar kullanıyorsunuz. Benden daha fazla dil biliyorsunuz. Bütün dünyadan çevreniz var. Teknolojinin içinde doğdunuz. Bu devir Sizin devriniz. Sizler Türkiye’nin en yenilikçi üniversitesinden mezun oldunuz. Sizler, ortak eğitim modeliyle hem sınıfta, hem sahada eğitim gördünüz. İngilizcenin yanında 2. bir yabancı dil öğrendiniz. Türk iş dünyasının öncelik ve ihtiyaçlarına göre yetiştiniz. 1Bakın bu sene itibariyle yüksek lisans ve doktora dâhil 9.754 mezun verdik. Mezunlarımız bu zamana kadar binden fazla şirket kurdu ya da mevcut şirketlerin yönetiminde yer almaya başladı. Bu, girişimci bir üniversite olduğumuzun en somut kanıtı. Girişimcilik niye önemli, çünkü girişimcilik demek zenginlik demek. Artık iyi bir fikir ve azmi olan herkes zengin olabilir. Eskiden bürokrasiden şikâyet ederdik. Çok şükür TOBB ETÜ’lü bürokratlarımız da var. Artık Bakanlıklara gittiğimde TOBB ETÜ mezunlarımızı görüyorum.”

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA