TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Elektrikle Çalışan Araçlar Ayna Komite istişare toplantısı gerçekleştirildi


23.03.2023 / AnkaraElektrikli araçlar alanında Uluslararası Standardizasyon çalışmalarını takip etmek amacıyla kurulan Elektrikle Çalışan Araçlar Ayna Komitesi ilk toplantısını çevrimiçi olarak Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, Türk Standardları Enstitüsü ve Ayna Komite üyelerinin katılımıyla gerçekleştirdi. ​

Elektrikle Çalışan Araçlar Ayna Komitesi Türkiye’nin de tam üyesi olduğu ISO (Uluslararası Standardizasyon Teşkilatı) bünyesinde yer alan “ISO/TC 22 - Road Vehicles” teknik komitesi altındaki “ISO/TC 22/SC 37 – Electrically Propelled Vehicles” alt teknik komitesi tarafından yürütülen standardizasyon çalışmalarını takip etmekte.

 

Toplantıda Ayna Komiteler, ISO/IEC ve CEN/CENELEC hakkında bilgilendirme, ISO/TC 22/SC 37 tarafından çalışılan konuların gözden geçirilmesi ve Ayna Komite başkanı seçimi süreci hakkında istişarelerde bulunuldu.

 

ISO/TC 22/SC 37 alt teknik komitesi; elektrikli araçların güvenliği, performansı, bataryaları, şarj istasyonları gibi birçok konuda standardizasyon çalışmalarını sürdürmekte.

 

NOT:

https://www.iso.org/committee/5391154.html linkinden komite hakkında detaylı bilgi alınabilir ve https://www.tse.org.tr/IcerikDetay?ID=2933&ParentID=3332 linkinden ayna komiteler hakkında detaylı bilgi alınarak üyelik başvurusunda bulunulabilir.  

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA