TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

“Bugün sahip olduğumuz her şeyi öncelikle kahraman şehitlerimize borçluyuz”


17.03.2012 / Ankara18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 97. yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımlayan TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, tarihimizin en önemli dönüm noktalarından olan Çanakkale zaferinde, milli birlik ve beraberliğin en güzel örneğinin yaşandığını bildirdi. ​ ​

 

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, ülke olarak bugün ulaştığımız noktayı en başta, vatan için canlarını feda etmekten çekinmeyen kahraman şehitlerimize borçlu olduğumuzu ifade etti.

Hisarcıklıoğlu, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“18 Mart 1915 tarihinde zaferle sonuçlanan Çanakkale Deniz Savaşları, daha sonra gerçekleşen Kara Savaşları’nın da başarıya ulaşmasında çok önemli bir etken olmuştur. Çanakkale Zaferi tarihte eşine az rastlanır bir direnişin ve azmin sergilendiği gerçek bir destandır.
Aziz şehitlerimiz, bu ülke için canlarını vererek vatan sevgisinin ne olduğunu, bağımsızlığın, özgürlüğün ne kadar yüce değerler içerdiğini, gelecek nesillere ve tarihe apaçık yazmışlardır.

Bizlere ve bizden sonraki nesillere düşen, bu güzel toprakları sonsuza kadar barışın ve kalkınmanın yaşanacağı, herkesin birarada daha güzel günlere ulaşmak hedefiyle, can cana, yan yana var gücüyle çalıştığı, dünyanın en çağdaş ve en gelişmiş ülkesi yapmaktır. Bu hedef bizim ulaşana kadar ve ulaştıktan sonra da asla dönmeyeceğimiz hayalimizdir.

Türk iş dünyası adına, bu duygu ve düşüncelerle Çanakkale şehitlerimizi ve Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü şükran ve minnetle bir kez daha rahmetle anarken, onların aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyorum.”

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA