TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

E-ticaret Meclisi toplandı


24.10.2022 / İstanbulTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Türkiye E-ticaret Meclisi; Meclis Başkanı Ozan Acar başkanlığında, TOBB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Selçuk Öztürk’ün katılımı ile İstanbul’da hibrit olarak bir araya geldi. ​

Toplantıda; Ticaret Bakanlığı Elektronik Ticaret Dairesi Başkanı Mehmet Kayış, Meclis Üyelerine Elektronik Ticaret Hizmet Sağlayıcı ve Aracı Hizmet Sağlayıcılar Hakkında Yönetmelik Taslağı’na ilişkin bilgilendirme yaptı. Ayrıca, Meclis üyelerinin taslak hakkındaki görüş ve değerlendirmeleri toplantıda masaya yatırıldı.

 

Daha sonra; Coğrafi Veri Lisans Yönetmeliği'nin sektöre etkileri, Coğrafi Bilgi Sistemleri Genel Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Hüseyin Bayraktar ve İzin ve Lisans Şube Müdürü Ebubekir Güngen’in katılımlarıyla istişare edildi.

 

Bir sonraki gündem maddesinde; Ticaret Bakanlığından TOBB’a iletilen “Efsane/Şahane Cuma İndirimleri” hakkındaki bilgilendirme görüşüldü. Özellikle Kasım ayı içerisinde yoğun bir şekilde gerçekleştirilen indirimli satış kampanyalarında tüketicilerin mağduriyet yaşamamaları açısından, firmalarca yayımlanacak olan reklam ve ilanlarda 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun, Ticari Reklam ve Haksız Ticari Uygulamalar Yönetmeliği ve “Fiyat Bilgisi İçeren Reklamlar ile İndirimli Satış Reklamları ve Ticari Uygulamaları Hakkında Kılavuz”un hükümlerine riayet edilmesi gerektiğine dikkat çekildi.

 

Toplantı, Meclis faaliyetlerinin ve projelerinin istişare edilmesiyle son buldu.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA