TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

İçecek Sanayi Meclisi gündem maddelerini değerlendirdi


14.10.2022 / İstanbulTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Türkiye İçecek Sanayi Meclisi; gündemdeki konuları değerlendirmek üzere Meclis Başkanı Ozan Diren’in Başkanlığında toplandı. ​

TOBB Türkiye İçecek Meclis Başkanı Ozan Diren, sektörde yaşanan gelişmeler hakkında kısa bir bilgi verdi.

 

Sektör GTİP’lerin revizyon çalışması ve polimerlerinden olanlar/tüm sıvılar için torbalar kapsamındaki aseptik torbalara yönelik gerçekleştirilen vergi düzenlemesi hakkında değerlendirmenin yapıldığı toplantıda,  Su Arıtma Tesislerinde Çalışan Teknik Personele İlişkin Tebliğ hakkındaki güncel bilgiler aktarıldı. Tebliğ ile ilgili olarak Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı nezdinde girişimde bulunulması kararlaştırıldı.

 

Depozito yönetimi sistemine ilişkin görüşlerin alındığı toplantıda, Meclis Üyesi Taylan Çoban,ürün ambalajının etiketi ile bütünlüğünün bozulmamasına, otomat ile toplamada ise ambalaj ağırlık ve boyutlarının uygunluğunun yanı sıra özel mürekkepli logo ve barkodun okunabilir olmasının önemine vurgu yaptı.

 

Toplantı sonunda, içecek sanayi meclisi tarafından hazırlanacak olan içecek sanayi sektörü durum analizi raporu hakkında sorun ve çözüm önerileri değerlendirildi.

 

 

 

 

 

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA