TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

ETF’in etkinliğinde TOBB’un mesleki eğitim faaliyetleri anlatıldı


11.06.2022 / AnkaraAvrupa Eğitim Vakfı (ETF) ve Almanya Federal Mesleki ve Teknik Eğitim Ajansı (BIBB) iş birliğinde “İş Temelli Öğrenmenin İzlenmesi ve Değerlendirilmesi“ yaygınlaştırma etkinliği Almanya Bonn’da düzenlendi.​

Ülkemizi ve Birliğimizi temsil eden TOBB Başkan Danışmanı ve Reel Sektör, Ar- Ge ve Uygulama Daire Başkanı Hasan Çağlayan Dündar, TOBB’un mesleki eğitim faaliyetlerinden bahsetti.

 

Avrupa Eğitim Vakfı (ETF), Almanya Federal Mesleki ve Teknik Eğitim Ajansı (BIBB) ve Mesleki ve Teknik Eğitim Araştırma Enstitüsü'nden (f-bb) uzmanların işbirliği içinde hazırladığı mesleki ve teknik eğitim izleme ve değerlendirme iyi uygulamaları tartışıldı. Etkinlikte; Almanya, Arnavutluk, Birleşik Krallık, Fransa, Gürcistan, İsrail, İtalya, Karadağ, Kuzey Makedonya, Lübnan, Sırbistan, Tunus, Türkiye ve Vietnam’dan mesleki ve teknik eğitim uzmanları yer aldı.

 

Hazırlanan mesleki ve teknik eğitim izleme ve değerlendirme el kitabının ana sonuçlarının da sunulduğu etkinlikte; katılımcılar, iş temelli öğrenme ile ilgili izleme ve değerlendirme şemaları oluşturmaya yönelik farklı seçenekler hakkında bilgi edinme ve bunları tartışma fırsatına sahip oldular.

 

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA