TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Lise öğrencileri g3 Forum'a katıldı


07.06.2022 / MersinTürkiye’nin girişimcilik alanındaki en büyük etkinliği olan g3 (Geleceğin Gücü Girişimciler) Forum bu yıl ilk defa lise öğrencilerine yönelik ‘’Fikir Yaşta Değil Baştadır’’ temasıyla Mersin’de Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Habitat Derneği, GEN Türkiye iş birliğinde, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası, Yenişehir Belediyesi, Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü ev sahipliğinde gerçekleştirildi.​
Alanlarında uzman mentorlar ile girişimci olmak isteyen liselileri bir araya getiren Yuvarlak Masa Oturumu ile başlayan g3 Forum Lise etkinliğinde, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu video mesaj ile katılımcılara seslendi.

TOBB Mersin TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Kızıltan, Habitat Derneği Başkanı Sezai Hazır ve g3 Platform Başkanı Gülden Yılmaz’ın konuşmaları sonrası MEF Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve YETGEN Kurucusu Prof. Dr. Erhan Erkut ise gençlere ‘Geleceğin Meseleleri Geleceğin Meslekleri’ konulu bir sunum gerçekleştirdi.
 
21. Yüzyılın Yeni Nesil Girişimcileri panelinde g3 Forum Başkanı Gülden Yılmaz moderatorlüğünde; Fazla Gıda Kurumsal İlişkiler Direktörü ve Gıda Kurtarma Derneği Başkanı Berat İnci, Sertifier Kurucu Ortağı Arda Helvacılar ve ReContact Games Kurucu Ortağı Simay Dinç katılımcılar ile deneyimlerini paylaştı.
 
Panelin ardından TOBB Mersin Genç Girişimciler Kurulu tarafından 2015 yılından buyana düzenlenen Fikir Otobüsü Liseler Arası Girişimcilik ve Yenilikçi Projeler Yarışması Jüri Sunumları ve Ödül Töreni ile etkinlik sona erdi.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA