TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Otomotiv Ticaret Meclisi toplandı


27.05.2022 / AnkaraTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Türkiye Otomotiv Ticaret Meclis toplantısı, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Özgener’in katılımı ile Meclis Başkanı Yüksel Mermer başkanlığında hibrit olarak gerçekleştirildi. ​

Toplantıda; Meclis Başkan Yardımcısı Dr. Hayri Erce tarafından bağlantılı araçların ülkemizde kullanılması hakkında bilgilendirme yapıldı. 

 

Ticaret Bakanlığı İç Ticaret Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Özgür Karacaoğlu’nun 2.El Satış Yönetmeliğinde İşyeri Açma Çalışma Ruhsatının son durumunu anlattığı toplantıda, Noterler Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Lütfullah Ulugün noter satış işlemlerindeki soruları cevapladı.

Toplantıda ayrıca; sahibinden.com ile firma yetkilileri arasında yapılan toplantı hakkında bilgilendirme, araç onarımlarında, ağır hasarlı araçlarda KDV, fatura ve noter devir sorunları, Vergi Denetim Kurulu tarafından yapılan denetimler konular başlıkları görüşüldü.

 

Toplantıda son olarak, TOBB Uyum Arabuluculuk ve Uyuşmazlık Çözüm Merkezi Genel Müdürü Dr. Onur Yüksel tarafından TOBB UYUM AŞ. Hakkında bir bilgilendirme sunumu yapıldı.

 

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA