TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Kâğıt ve Kağıt Ürünleri Sanayi Meclisi güncel konu başlıklarını istişare etti


24.05.2022 / Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Türkiye Kağıt ve Kağıt Ürünleri Sanayi Meclisi; TOBB Yönetim Kurulu Üyeleri Engin Yeşil, Zeki Kıvanç ve Meclis Başkanı Erdal Sükan başkanlığında, sektör temsilcilerinin katılımıyla bir araya geldi.​

TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Engin Yeşil yaptığı açılış konuşmasında; ekonomide yaşanan gelişmeler ve enerji maliyetlerinden dolayı sektörün zorluklarla karşı karşıya kaldığının farkında olduklarını, gündemdeki konulara dair ilgili tüm Bakanlıklarla görüşmeler yapıldığını, sorunların iletildiğini ve bazı konularda hızlı ve olumlu sonuçlar alındığının bilgisini verdi.

 

TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Zeki Kıvanç da, birçok sektörün salgın sürecinde duraksama yaşarken kağıt sektörünün, yeni yatırımlar yapıp büyüme sürecine devam ettiğini ifade etti. Kıvanç ayrıca, sektörel taleplerin Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı başta olmak üzere ilgili Bakanlıklara aktarıldığının bilgisini verdi.

 

Toplantının ilk gündem maddesinde; Atık Ön İşlem Ve Geri Kazanım Tesislerinin Genel Esaslarına İlişkin Yönetmelik kapsamında yapılan değişiklikler ve sektöre etkileri kapsamlı olarak ele alındı.

 

Selüloz ve kağıt ürünlerindeki KDV oranlarındaki farklılıkların da görüşüldüğü toplantı, Meclis Danışmanı Sedef Zaimoğlu tarafından Meclis adına katılım sağlanan toplantı ve çalıştaylar hakkında bilgi verilmesiyle son buldu. Zaimoğlu, kağıt sektörü için önemli olan ve önlem alınması gereken hususları vurguladı.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA