TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Gıda Sanayi Meclisi toplandı


20.05.2022 / AnkaraTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Türkiye Gıda Sanayi Meclisi; TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Özer Matlı’nın katılımı ve Gıda Sanayi Meclis Başkanı Necdet Buzbaş başkanlığında, sektör temsilcilerinin katılımıyla sektörün gündemindeki konuları görüşmek üzere video konferans yoluyla bir araya geldi.​

Toplantıda, Genişletilmiş Ticaret Borsaları Konseyi toplantısında, Tarım ve Orman Bakanı Prof. Dr. Vahit Kirişci’ye aktarılan T. Gıda Sanayi Meclisi görüşleri hakkında bilgi verildi.

 

Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı Danışmanı Doç. Dr. Dicle Yurdakul tarafından yapılan ‘’Veri Çağında İş Dünyasının Dönüşümüne’’ bilgilendirme sunumunun ardından, bitkisel yağ, mısır ve şeker tedarikinde yaşanılan sorunlar ve KDV indirimi ile ortaya çıkan sorun ve çözüm önerileri ile ilgili Meclis Üyeleri görüş alışverişinde bulundu.

 

Toplantının son bölümünde, sektörün fotoğrafını çekmek ve geleceğe yönelik bir vizyon ortaya koymak için çalışmaları başlatılan gıda sektör raporu hakkında değerlendirmede bulundu. 

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA