TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Hisarcıklıoğlu’ndan gençlere ‘girişimcilik’ tavsiyesi


20.01.2012 / AnkaraYeditepe Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Kulübü öğrencileri TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nu ziyaret etti. İşsizlik problemini çözmek için özel sektörün güçlendirilmesi ve girişimciliğin desteklenmesi gerektiğini belirten Hisarcıklıoğlu tüm gençlere ‘girişimciliğe heveslenin’ tavsiyesinde bulundu.​ ​


Ankara Protokol Gezisi çerçevesinde ziyarette bulunan Yeditepe Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Kulübü öğrencilerini kabul ederek, ekonomiye ve iş dünyasına ilişkin sorularını yanıtlayan Hisarcıklıoğlu, gençlere çok önem verdiğini, yoğun iş temposuna rağmen mutlaka önceliği öğrencilere ve gençlere verdiğini belirtti.

 

Ana amaçlarının Türkiye’yi zenginleştirmek ve istihdam sorunun çözümüne katkıda bulunmak olduğunu dile getiren Hisarcıklıoğlu, özellikle genç ve kadın girişimci sayısının artırılması konusuna büyük önem verdiklerini anlattı. Girişimci olmak için paranın şart olmadığını kaydeden Hisarcıklıoğlu, Facebook ve Twitter örneklerini verdi.

 

2008’den itibaren yaşanan global ekonomik krizin nedenleri ve gelişimi hakkında öğrencilere bilgi veren TOBB Başkanı, dünya genelinde gelir adaletsizliğinin arttığına işaret etti. Hisarcıklıoğlu, cari açık ile ilgili olaraksa, “Cari açığı çözmek için ithal etmiş olduğumuz sanayi ara mallarını Türkiye’de üretebilmeyi cazip hale getirmemiz lazım” diye konuştu.


Fransa’da senatoda görüşülecek sözde Ermeni Soykımı konusunda düşünce yasağı içeren tasarıya da değinen Hisarcıklıoğlu, tasarının düşünce özgürlüğüne aykırı olduğunu ve konunun öncelikle tarihçiler tarafından incelenmesi gerektiğini vurguladı.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA