TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

İç Anadolu Bölgesi Kadın Kooperatifleri Çalıştayı, Aksaray’da yapıldı


17.01.2022 / İç Anadolu Bölgesi Kadın Kooperatifleri Çalıştayı, 14 Ocak 2022 tarihinde Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası ev sahipliğinde gerçekleştirildi.​

TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Nurten Öztürk, TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Başkan Yardımcısı Günseli Özen ve TOBB Aksaray KGK Başkanı Berrin Özan'ın açılış konuşmaları ile başlayan toplantıda, Aksaray Üniversitesi Dr. Öğretim Üyesi Şenay Karakuş Uysal, Kadın Kooperatiflerindeki Ortak Problemlerin Değerlendirilmesi ve Süreçte Gerçekleştirilen Aktiviteler ile ilgili bir sunum gerçekleştirdi.

 

Kadın Kooperatifleri İçin Hibe Olanakları ve Proje Süreçleri ile ilgili AHİKA Aksaray Koordinatörü Fatma Becerikli katılımcılara bilgilendirmede bulundu.

 

Ardından, Örnek Kooperatif; Kuruluş, Büyüme Süreçleri ve Bu Süreçlerde Mercek Altına Alınması Gereken Noktalar hakkında Kadıncık Ana Kadın Kooperatif Başkanı İnci Mine Özkan deneyimlerini ve kuruluş aşamalarını paylaştı.

 

Kadın Kooperatifleri ile İnteraktif soru – cevap kısmında TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Başkan Yardımcısı Melisa Mutlu ve TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Üyesi Fatma Aydoğdu, proje ekibi ile katılımcıların sorularını yanıtladı.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA