TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Züccaciye Meclisi ve Hizmetler Meclisi ortak toplantı gerçekleştirdi


12.01.2022 / AnkaraTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Türkiye Züccaciye Meclisi ve TOBB Türkiye Hizmetler Meclisi ortak toplantısı; TOBB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Kopuz, Züccaciye Meclisi Başkanı Murat Kolbaşı ve Hizmetler Meclisi Başkanı Hüseyin Bozdağ başkanlığında, sektör temsilcilerinin yoğun katılımıyla video konferans yoluyla yapıldı. ​

TOBB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Kopuz yaptığı açılış konuşmasında; Züccaciye Meclisi’nin 2021 yılında 6 toplantı gerçekleştirdiğini ifade ederek, bu başarılı performansın 2022 yılında da devam etmesini umduğunu belirtti. Kopuz, Kasım ayında faaliyetlerine başlayan Hizmetler Meclisi’nin kurulmasından duyduğu memnuniyeti ifade ederek Meclisin çok başarılı çalışmalara imza atacağına emin olduğunu belirtti.

 

Toplantının ilk gündem maddesinde, Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı’ndan (TEPAV) Merve Dündar tarafından “2021 Yılı Ekonomik Değerlendirmesi” hakkında bir sunum gerçekleştirildi.

 

Züccaciye Meclisi Başkanı Murat Kolbaşı ve Hizmetler Meclisi Başkanı Hüseyin Bozdağ’ın Meclis yapıları ve sektörlerin ithalat/ihracat verileri hakkında bilgilendirme sunumu gerçekleştirdikleri toplantı, Meclisler arası ortak yapılabilecek çalışmaların Meclis Üyeleri tarafından istişare edilmesiyle sona erdi.

 

 

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA