“DEİK’ten alınan bir yazıda, Slovakya Başbakanı Sayın Robert Fico ve beraberindeki işadamları heyetinin Türkiye’ye resmi ziyareti vesilesiyle 7 Haziran 2013 Cuma günü saat 10.00’da TOBB Plaza /İstanbul’da “Türk-Slovak İş Forumu” düzenleneceği bildirilmektedir. ​

"/> TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türk-Slovak İş Forumu


22.05.2013 / Yurtiçi Etkinlikler“DEİK’ten alınan bir yazıda, Slovakya Başbakanı Sayın Robert Fico ve beraberindeki işadamları heyetinin Türkiye’ye resmi ziyareti vesilesiyle 7 Haziran 2013 Cuma günü saat 10.00’da TOBB Plaza /İstanbul’da “Türk-Slovak İş Forumu” düzenleneceği bildirilmektedir. ​

Yazıda devamla, Slovakya’nın, eğitimli ve uygun maliyetli işgücü, Avrupa’nın merkezinde yer alan stratejik konumu ve dolayısıyla Avrupa Birliği’nin ve Eurozone bölgesinin krize rağmen en hızlı büyüyen ekonomilerinden biri olduğu, uluslararası kredi derecelendirme kuruluşlarından olumlu puanlar aldığı ve Dünya Bankası’nın raporuna göre Orta Avrupa ekonomileri arasında en sağlam ekonomiye sahip olduğu bildirilmekte ve Slovakya’nın, hem makine sanayii, otomotiv gibi geleneksel sanayi dallarında hem de AR-GE ve teknoloji merkezleri gibi yeni dönem iş alanlarında fırsatlar sunduğu bildirilmektedir.

Konuk işadamları heyetinde mühendislik, makine sanayii ve bilişim teknolojileri sektörlerinden olmak üzere önde gelen Slovak firmaların temsilcileri yer almaktadır. Heyet listesi, katılımcı formu ve taslak gündeme Birliğimiz web sitesi (www.tobb.org.tr) sağ panelinde “Hizmetler” başlığı altındaki Uluslararası İş İmkanları/Yurtiçi Etkinlikler sağ taraftan ulaşılabilmektedir. 

Slovak pazarının sunduğu imkanların tanıtılacağı ve Slovak firmalarla işbirliği imkanlarının değerlendirileceği toplantıya katılım için ilgili formunun doldurarak DEİK’e (Dilek Tuna dtuna@deik.org.tr, Tel: 0212 339 5036; Faks: 0212 339 5065) 25 Şubat 2013 Pazartesi günü mesai bitimine kadar iletilmesi gerekmektedir.”

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA