TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Nurten Öztürk: “ Kadınların bölgesel ekonomik kalkınmada etkin rol almalarını çok önemsiyoruz”


02.12.2021 / VanTOBB Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Nurten Öztürk, Van Ticaret ve Sanayi Odası ev sahipliğinde yürütülen ve teknoloji tabanlı kadın girişimciliğini artırmayı amaçlayan, Womenpreneurs4Turkey’in birinci etkinliğine konuşmacı olarak katıldı. ​

Öztürk konuşmasında, “Kadınların bölgesel ekonomik kalkınmada etkin rol almalarını sağlayan, ekonomik hayata katılımı konusunda gerekli bilgi ve becerilerle donatan, toplumsal ve ekonomik konumlarını güçlendiren her türlü proje bizler için çok önemli ve kıymetli.” dedi.

 

Van Teknokent Müdürü Yasemin Yetkin, Kasım ayında duyuruya çıkılan ve Türkiye genelinde başvuru beklenen proje kapsamında, 20 kadına girişimcilik atölyelerinde eğitimler verilerek, ülke ekonomisine katkı sağlayan girişimciler haline getirileceğini belirtti.

 

Van, Şırnak, Bitlis, Batman, Siirt, Mardin, Şanlıurfa, Diyarbakır, Ağrı, Hakkâri illeri başta olmak üzere ülke genelinde teknoloji tabanlı kadın girişimciliğini geliştirmeyi amaçlayan Proje’nin yürütücülüğü Van Teknokent tarafından yapılıyor.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA