TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye İlaç Sanayi Meclisi Toplantısı yapıldı


13.10.2021 / Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Türkiye İlaç Sanayi Meclisi, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Öztürk Oran’ın katılımı ile Meclis Başkanı Nezih Barut başkanlığında video konferans aracılığıyla toplandı.​
Öztürk Oran yapmış olduğu açış konuşmasında; TOBB tarafından sektörel çalışmaların yakından takip edildiği, ilaç sektörüne ait sorunların kamu nezdinde her platformlarda aktarıldığı bilgisini verdi.

Meclis Başkanı Nezih Barut sektörel değerlendirmelerde bulunarak, İlaç Sanayi Meclisini temsilen Ticaret Bakanı Mehmet Muş ziyaretinde aktardığı konular hakkında meclis üyelerine bilgi verdi.

Meclis Üyeleri tarafından ilk gündem olarak meclis bünyesinde kurulması planlanan alt komisyonlar hakkında fikir alışverişinde bulunuldu. Toplantıda yapılan oylama neticesinde; Fiyat ve Geri Ödeme Alt Komitesi, Ruhsatlandırma Alt Komitesi,  Ar-Ge, Yerelleşme, Üretim ve Teknoloji Alt Komitesi, Biyobenzer Alt Komitesi ve Sağlık Ürünleri Alt Komitesi kurulması kararı alındı.

Ayrıca toplantıda,  Meclis Üyeleri tarafından, İlaç Geri Ödeme Yönetmeliğinde yapılması öngörülen değişiklikler değerlendirilerek, sektörün ruhsatlandırma süreçlerindeki sorunların aşılması için yapılacak olan çalışmaların kurulan Ruhsatlandırma Alt Komitesi’nde görüşülmesine karar verildi. 
 

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA